نام شرکت‌های مطرح آی‌تی در میان ارزشمندترین برندهای جهان

نام شرکت‌های مطرح آی‌تی در میان ارزشمندترین برندهای جهان

همکاران سیستم- شرکت Interbrand که هر ساله فهرست ارزشمندترین برندهای جهان را معرفی می‌کند، در فهرست ۲۰۱۴ خود اپل و گوگل را در جایگاه اول و دوم جای داده است.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، اینتربرند در گزارش امسال خود ارزش برند اپل را ۱۱۸.۹ میلیارد دلار و ارزش برند گوگل را ۱۰۷.۵ میلیارد دلار برآورد کرده است. بر اساس این برآوردها، ارزش برند اپل امسال ۲۱ درصد رشد و گوگل نیز ۱۵ درصد رشد داشته است. در این فهرست شرکت‌های کوکاکولا، آی بی ام و مایکروسافت نیز رتبه‌های سوم تا پنج را از آن خود کرده‌اند.

در این فهرست نام برخی دیگر از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های آی تی نیز به چشم می‌خورد. سامسونگ و ادوبی از این جمله‌اند. شرکت ادوبی توانسته ارزش برند خود را با ۹ درصد رشد به ۵.۳ میلیارد دلار افزایش دهد. در مقابل شرکت‌های نوکیا و نینتندو به ترتیب با ۴۴ درصد و ۳۳ درصد کاهش ارزش برند به سطوح پایینی جدول افت کرده‌اند.

جز فرامپتون، مدیر عامل شرکت اینتربرند گفته است: در حال حاضر پول زیادی در اطلاعات و داده‌های افراد نهفته است. در حال حاضر یکپارچگی و اتصال میان افراد و ابزارها افزایش یافته است و داده‌های تولید شده توسط این ابزارها ارزش‌های جدیدی برای مصرف‌کنندگان، برندها و کل جهان پدید آورده است.
چندی پیش موسسه میلوارد براون نیز دو برند گوگل و اپل را ارزشمندترین برندهای جهان دانسته بود، با این تفاوت که این شرکت در رتبه‌بندی خود جایگاه اول را به گوگل و جایگاه دوم را به اپل اختصاص داده بود. این شرکت ارزش برند گوگل را ۱۵۹ میلیارد دلار و ارزش برند اپل را ۱۴۸ میلیارد دلار اعلام کرده بود