ناتو Back Doorهای تمام محصولات مایکروسافت را بررسی می‌کند

ناتو Back Doorهای تمام محصولات مایکروسافت را بررسی می‌کند

همکاران سیستم- مایکروسافت از انعقاد توافقنامه امنیتی با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (NATO) خبر داد تا به این مرکز امکان دهد کدهای امنیتی تمام محصولات این شرکت را در رابطه با وجود Back Doorها برای سرقت‌های اطلاعاتی بررسی کند.به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس این توافق‌نامه مایکروسافت با آژانس اطلاعاتی ارتباطی ناتو (NCI) برای دوره زمانی ۱۲ سال در حوزه امنیت سایبری همکاری می‌کند. با این اتفاق مایکروسافت آخرین شرکت بزرگ فناوری محسوب می‌شود که توافق‌نامه طرح امنیت دولت (GSP) را امضا کرده است.
لازم به ذکر است که ژوئن امسال مایکروسافت قرارداد مشابهی را با اتحادیه اروپا منعقد کرد و با بازگشایی دومین «مرکز شفاف‌سازی اروپا» در شهر بروکسل، مرکز ایمنی را در اختیار دولت‌های این منطقه قرار داد تا کدهای امنیتی تمام محصولات آن را بررسی کنند.
به گفته مایکروسافت، این قرارداد به آن معنی خواهد بود که آژانس NCI به اطلاعات فنی و اسناد مربوط به تمام محصولات و خدمات مایکروسافت دسترسی خواهد داشت. همچنین اطلاعات مربوط به تهدیدهای هوشمندانه و آسیب‌پذیری‌ در محصولات نیز در اختیار سازمان NATO قرار خواهد گرفت.
شرکت مایکروسافت توافقنامه GSP را در سال ۲۰۰۳ میلادی مطرح کرد و این طرح از زمان مذکور به بعد منابع مختلفی را در اختیار مقامات دولتی قرار داد تا بتوانند به کدهای امنیتی محصولات نرم‌افزاری دسترسی داشته باشند.
محصولی که قرار است سازمان NATO بررسی‌های امنیتی خود را روی آنها انجام دهد ویندوز، ویندوز سرور،‌ آفیس، Lync، SharePoint ۲۰۱۰ و Windows Embedded را شامل می‌شود.