میانگین درآمد سالانه مدیران امنیت سایبری 936 هزار دلار

با افزایش خطرات حملات سایبری به شرکت‌ها، مدیران امنیت سایبری در کسب‌و‌کارهای مختلف در مقایسه با سال قبل درآمد بیشتری کسب کرده‌اند و با این وجود در بسیاری از موارد هنوز گزارش‌های خود را به مدیران آی‌تی ارائه می‌دهند.

به گفته کارشناسان، بسیاری از شرکت‌هایی که پیش‌تر مدیران ارشد امنیت اطلاعات را در اختیار نداشتند طی چند سال گذشته یکی از آنها را استخدام کرده‌اند و همین مسئله نیاز به متخصصان باتجربه، با مهارت‌های فنی و دانش تجاری را بیشتر کرده است. پیدا کردن مدیران امنیتی با این سطح دانش بسیار دشوار و همچنین دستمزد این افراد بسیار بالا است.

طبق نظرسنجی جدید مرکز CISOs بر روی 354 مدیر اطلاعاتی در آمریکا مشخص شد میانگین درآمد مدیران امنیت سایبری در سازمان‌ها طی سال جاری میلادی 809 هزار دلار بوده که این رقم در سال 2020 میلادی 473 هزار دلار محاسبه شد.

هر یک از مدیران امنیت سایبری در مجموع به همراه کمک‌های مالی و پاداش در سال 2021 میلادی به طور میانگین درآمدی بالغ بر 936 هزار دلار خواهند داشت که این رقم در سال گذشته 784 هزار دلار بود. در سال گذشته 372 مدیر اطلاعاتی در این نظرسنجی شرکت کرده بودند.

«عمر خواجه» مدیر اطلاعاتی مرکز Highmark Health در این خصوص گفت: «تقاضا برای این فرصت شغلی بسیار زیاد است که البته به تناسب آن عرضه افزایش نیافته است». او توضیح داد چندین کالج محلی، بانک‌های محلی و شرکت‌های دیگر در سال‌های اخیر به طور گسترده به دنبال استخدام چنین مدیرانی بوده‌اند.

منبع: wsj