موفقیت آیپد ۳ در اولین روزهای فروش

موفقیت آیپد ۳ در اولین روزهای فروش

همکاران سیستم- هنوز از عرضه آیپد جدید اپل مدت زمان چندانی نگذشته که بنا بر اعلام یک شرکت تبلیغاتی، آیپد جدید ۶. ۶ درصد از ترافیک اینترنتی مربوط به کل محصولات آیپد را از آن خود کرده است. براساس گزارش این شرکت در حال حاضر از هر ۱۵ آیپد متصل به اینترنت یکی از آن‌ها آیپد ۳ است.
به گزارش وب سایت ITnews شرکت چیتیکا یک در زمینه انتشار آگهی‌های تبلیغاتی بر روی فناوری‌های همراه فعالیت می‌کند، در گزارشی اعلام کرده است که یک هفته پس از عرضه آیپد ۳ این محصول توانسته ۶. ۶ درصد از ترافیک اینترنتی محصولات آیپد شرکت اپل را از آن خود کند. بر اساس این گزارش 93.4 درصد از این ترافیک اینترنتی متعلق به آیپدهای ۱ و ۲ است.

اپل از روز ۱۶ مارس عرضه رایانه لوحی جدید خود را که آیپد ۳ نامیده می‌شود، آغاز کرد. چند روز پیش شرکت اپل از فروش بیش از ۳ میلیون آیپد ۳ در هفته اول فروش این محصول خبر داد. گفته می‌شود اپل از ۳۱ مارس سال ۲۰۱۱ تاکنون حدود 55.3 میلیون آیپد فروخته است که آیپد ۳ حدود 5.4 درصد از این محصولات فروخته شده را از آن خود کرده است.

شرکت اپل از روز جمعه نیز فروش ایپد ۳ را در بازارهایی مثل استرالیا، اسپانیا، فنلاند، ایتالیا، مکزیک، هلند، لهستان و جمهوری چک آغاز کرده است. هم اکنون آیپد ۳ در بیش از ۳۵ کشور جهان به فروش می‌رود.
آیپد ۳ جدید‌ترین رایانه لوحی شرکت اپل است که دارای وضح تصویر بسیار بالای ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسل است. یکی از قابلیت‌های جالب دیگر آیپد ۳ این است که می‌تواند صدا را به متن تبدیل کند. این محصول در چند مدل مختلف طراحی شده که حداقل قیمت آن ۴۹۹ دلار است. آیپد جدید دارای ضخامت 9.4 میلیمتری و وزنی 1.4 پوندی است که در مقایسه با آیپد ۲ ضخیم‌تر و سنگین‌تر است.