موج جدید لپ تاپ‌های سامسونگ در راه است

همکاران سیستم- شرکت سامسونگ مجموعه جدیدی از لپ تاپ‌های خود را معرفی کرده است که مجهز به پردازنده‌های نسل سوم شرکت اینتل هستند.

به گزارش وب سایت mashable، شرکت سامسونگ مجموعه جدیدی از لپ تاپ‌های خود را که سری ۵ نام گرفته و مجهز به پردازنده‌های Ivy Bridge شرکت اینتل است، معرفی کرده است. این لپ تاپ‌ها در دو اندازه ۱۴ و ۱۵.۶ عرضه خواهد شد و بنا بر اعلام سامسونگ باتری آن‌ها ۶ ساعت دوام خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، این لپ تاپ‌ها به ترتیب ۵ و ۵. ۵ پوند وزن دارد و در آن‌ها از کارت گرافیک‌های GeForce Nvida استفاده شده است. مدل ۱۴ اینچی این لپ تاپ‌ها ۸۰۰ دلار و مدل ۱۵.۶ اینچی هم ۹۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. سامسونگ قصد دارد از اواسط ماه ژوئن این لپ تاپ‌ها را وارد بازار کند.
شرکت سامسونگ در کنار عرضه این محصولات، سری ۹ لپ تاپ‌های فوق باریک خود را نیز به روز کرده است. این لپ‌ها که در زمره اولترابوک‌ها قرار دارد، در دو اندازه ۱۳.۳ اینچی و ۱۵ اینچی عرضه خواهد شد که در آن‌ها نیز از پردازنده‌های نسل سوم شرکت اینتل استفاده شده است. بنا بر اعلام سامسونگ باتری این لپ تاپ‌ها نیز از عمر زیادی برخوردار خواهد بود و ۹ تا ۱۰ ساعت دوام خواهد داشت. سامسونگ همچنین اعلام کرده است که راه اندازی و شروع به کار این لپ تاپ‌ها پس از روشن کردن فقط ۸ تا ۹ ثانیه به طول می‌انجامد.
قیمت اولترابوک‌های سری ۹ سامسونگ که دارای پردازنده‌های Core i۳ و Core i۷ هستند، از ۱۳۹۹ دلار شروع خواهد شد. شرکت سامسونگ در عرضه موج جدید لپ تاپ‌های خود کاربران علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای را نیز در نظر گرفته است و یک لپ تاپ ۱۷.۳ اینچی را به آن‌ها معرفی کرده است. این محصول از سری ۷ لپ تاپ‌های سامسونگ است.