موتورولا: آی فون و آی پد اپل دزدی است

موتورولا: آی فون و آی پد اپل دزدی است

همکاران سیستم- یک دادگاه آلمانی دزدی اپل را از حق اختراعات ثبت شده متعلق به بخش موبایل موتورولا تأیید کرد. این حکم می‌تواند باعث ممنوعیت فروش آی فون و آی پد در آلمان شود. به گزارش روزنامه لوموند، آتش جنگ حقوق ثبت اختراع چند ماهی است شعله ور شده است که مهم‌ترین آن‌ها ممنوعیت فروش گالکسی تب در حوزه یورو به دنبال شکایت اپل از شرکت کره‌ای سامسونگ بود.
اما حالا ورق برگشته است و شرکت اپل متهم شده است و باید از دادگاه درخواست لغو ممنوعیت فروش را داشته باشد. این شرکت همچنین می‌تواند با پرداخت یک ودیعه ۱۰۰ میلیون یورویی اجرای ممنوعیت را تا تصمیم نهایی قاضی به تأخیر بیاندازد. تصمیمی که احتمالاً در سال ۲۰۱۲ اعلام خواهد شد و اپل فروش کریسمس را در بازار آلمان از دست نخواهد داد.

هر چند محدوده این ممنوعیت تنها کشور آلمان است اما قطعاً تبعات این تصمیم برای اپل گسترده‌تر از مرزهای این کشور خواهد بود. تا کنون ممنوعیت فروش آی پد در آلمان اعلام شده است.

البته اپل از قبل این وضعیت را پیش‌بینی کرده بود و چندین راهکار برای جلوگیری از تأثیرات منفی این تصمیم گیری روی درآمد‌هایش دارد. این راهکار‌ها شامل درخواست تجدید نظر و دادن وثیقه برای لغو این تصمیم است.

این قبیل دادگاه‌ها لزوم داشتن قراردادهای همکاری و تحت لیسانسی را بیش از پیش نمایان می‌سازد، هر چند ظاهرا اپل تمایلی به این قبیل گفتگو‌ها و قرارداد‌ها ندارد.

 presence-pc