مایکروسافت این هفته Cloud PC را معرفی می‌کند

شرکت مایکروسافت در جریان برگزاری کنفرانس سالانه Inspire که این هفته برگزار می‌شود، از سرویس جدید خود موسوم به Cloud PC رونمایی می‌کند.

در حالی که این کمپانی پیرامون Cloud PC جزییات خاصی را تاکنون به اشتراک نگذاشته، ولی نامگذاری مربوط به جلسه مرتبط با این کنفرانس و اطلاعات لو رفته نشان می‌دهد که غول نرم‌افزاری جهان تصمیم به معرفی رسمی سرویس مذکور دارد.

شرکت مایکروسافت چندی پیش رویداد جدید خود را با عنوان «آنچه در پردازش کاربر نهایی وجود دارد» معرفی کرد. «اسکات منچستر» مدیر بخش «برنامه مدیریت رایانه‌های ابری مدیریت شده» مایکروسافت هم اکنون مدیریت توسعه سرویس‌های Windows Virtual Desktop، Remote Desktop، Second Screen Remoting، Multimedia و Networking را برعهده دارد و او نخستین فردی بود که کنفرانس جدید مایکروسافت را با عنوان یاد شده معرفی کرد.

منابع آگاه اوایل سال جاری گزارش دادند که آقای منچستر در حال کار کردن روی سرویس Cloud PC است. این محصول در اصل یک سرویس دسکتاپ-به‌عنوان-خدمات محسوب می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد از دستگاه‌های مختلف به شکل از راه دور برای دسترسی به دسکتاپ ویندوز استفاده کنند.

کاربران با استفاده از سرویس Cloud PC می‌توانند کنترل نرم‌افزارهای مختلف از جمله آفیس مایکروسافت را از دور در اختیار داشته باشند. این سرویس تا اندازه‌ای شبیه به Xbox Cloud Gaming مایکروسافت طراحی شده است.

منبع: .windowscentral