معرفی بهترین محیط‏‌های شغلی در میان عرضه‏‌کنندگان نرم‏‌افزارهای کسب و کار

معرفی بهترین محیط‏‌های شغلی در میان عرضه‏‌کنندگان نرم‏‌افزارهای کسب و کار

همکاران سیستم- وب‏‌سایت فوربس با ترکیب داده‏‌های به دست آمده از چندین مطالعه و رتبه‏‌بندی، شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده نرم‏‌افزارهای کسب و کار را که دارای مناسب‏‌ترین محیط شغلی و بهترین مدیر عامل هستند، معرفی کرده است.

وب‏سایت فوربس داده‌‏های به دست آمده از فهرست 100 شرکت نرم‏‌افزاری برتر جهان که در ماه می امسال و توسط شرکت پی دبلیو سی (PwC) منتشر شده است و رتبه‏‌بندی‏ شرکت گلسدُر (Glassdoor) درباره شرکت‏‌های نرم‌‏افزاری دارای محیط‏‌های شغلی مناسب را با هم ترکیب کرده است و تصویر جدیدی در این باره به دست داده است.

بر اساس این گزارش، در این مطالعه برترین شرکت‏‌های نرم‌‏افزاری و برترین مدیران عامل معرفی شده‌‏اند. فوربس برای این کار از رتبه‌‏بندی شرکت گلسدُر استفاده کرده است. شرکت گلسدر با انجام مطالعه‌‏ای در میان کارکنان شرکت‏‌های نرم‌‏افزاری مطرح کوشیده به این سوال پاسخ دهد که هر شرکت و هر مدیر عامل را چند درصد از کارکنان آنِ شرکت تایید می‏‌کنند.

فوربس نتایج برآوردهای خود را در قالب یک جدول ارائه کرده است که در سطور اول آن نام شرکت‏‌هایی مثل گوگل، اینترسیستم، سیتریکس سیستم، ادوبی، ساس، اینتل، سینوپسیس و اپل قابل مشاهده است.

در این رتبه‌‏بندی، شرکت گوگل دارای بهترین محیط کار شناخته شده است. 90 درصد از کارکنان این شرکت گفته‌‏اند کار در این شرکت را به دوستان خود توصیه کرده‌‏اند. 95 درصد از آنان نیز اقدامات مدیرعامل این شرکت را تایید کرده‌‏اند. این دو رقم درباره شرکت اینتر سیستم به ترتیب 88 درصد و 93 درصد است. این آمار و ارقام درباره شرکت اپل نیز 81 درصد و 93 درصد است.

شرکت‏‌های مثل مایکروسافت، اینتوئیت، اریکسون، سیلزفورس، سیسکو، کاسپرسکی و غیره نیز در رده‌‏های پایین‏‌تر جدول قرار دارد. مثلاً در شرکت مایکروسافت، 77 درصد از کارکنان، کار در این شرکت را به دوستان خود توصیه کرده‌‏اند و عملکرد مدیر عامل آن نیز مورد تایید فقط 47 درصد از کارکنان بوده است.

این رتبه‏‌بندی‏‌ها نشان می‌‏دهد شرکت‏‌های مطرح‌‏تری مثل اوراکل در این رده‌‏بندی‏ها جایگاه چندان مناسبی ندارند. در شرکت اوراکل، 65 درصد کارکنان حاضر شده‌‏اند کار در این شرکت را به دوستان خود توصیه کنند و 80 درصد نیز عملکرد مدیر عامل خود را تایید کرده‌‏اند.

فوربس در این گزارش، مدیرانِ عامل شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده نرم‏‌افزارهای کسب و کار را که بیشترین امتیازات را از سوی کارکنان خود کسب کرده‌‏‏اند، معرفی کرده است. شرکت سینوپسیس، گوگل، سیلزفورس، اپل، اینتل، اینترسیستم، اینفورماتیکا و غیره از جمله شرکت‏‌هایی هستند که عملکرد مدیران عامل آنها مورد رضایت و تایید کارکنان این شرکت‏‌ها بوده است.