معامله یک میلیارد دلاری مایکروسافت کلید خورد

همکاران سیستم- شرکت AOL اعلام کرده است که حق ثبت 800 اختراع خود در زمینه فعالیت‌های اینترنتی را به قیمت یک میلیارد دلار به شرکت مایکروسافت واگذار کرده است.

به گزارش وب سایت رویترز شرکت AOL هنوز هم حق ثبت بیش از 300 اختراع دیگر در زمینه‌هایی مثل تبلیغات، جست و جوی اینترنتی، نقشه‌برداری و غیره را در اختیار دارد و اعلام کرده است که مجوز فروش این 300 حق ثبت به مایکروسافت را نیز کسب کرده است.

انتشار خبر مربوط به معامله یک میلیارد دلاری AOL و مایکروسافت باعث رشد ارزش سهام شرکت AOL شد. ارزش هر سهم این شرکت از 18.42 دلار در جمعه  به 25.16 دلار در روز شنبه رسید. گفتنی است خرید و فروش حق ثبت‌های انحصاری در چند سال اخیر و در دنیای فناوری اطلاعات از جمله سودآورترین معامله برای بازیگران این بازار بوده است.

براساس این گزارش معامله یک میلیارد دلاری دو شرکت AOL و مایکروسافت تا پایان سال 2012 به طور کامل اجرا خواهد شد. شرکت مایکروسافت نیز درباره اینکه دقیقاً حق ثبت چه اختراعاتی از AOL را خریده است، اظهار نظر نکرده است.

شرکت AOL که در اصل America Online نام دارد یکی از پیشروترین شرکت‌های عرضه کننده خدمات اینترنتی در سطح جهان است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در ایالت ویرجینای آمریکا قرار دارد، از جمله مهم‌ترین رقبای شرکت مایکروسافت در زمینه خدمات اینترنتی محسوب می‌شود.