ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

مشکل سازمان‌های جهانی برای استخدام کارشناسان کلان داده

مشکل سازمان‌های جهانی برای استخدام کارشناسان کلان داده

همکاران سیستم- بسیاری از سازمان‌ها برای استخدام کردن متخصصان حوزه کلان داده با مشکل مواجه می‌شوند و بر این مسئله تاکید می‌کنند که برای در اختیار گرفتن چنین نیروهای متخصصی خود را در مقابل شرکت‌هایی چون فیسبوک و گوگل خود را به بازی گرفته‌اند.
به گزارش وبسایت theinquirer، این یکی از یافته‌های آخرین یافته‌های مرکز تحقیقاتی Computing محسوب می شود که قرار است در تاریخ ۱۷ مارس در جریان برگزاری «اجلاس کلان داده‌ها و ابزارهای تحلیلی» در برج هیلتون لندن مطرح شود.
مرکز Computing در سال ۲۰۱۴ میلادی مطالعه‌ای را در این زمینه انجام داده و دریافته بود که بسیاری از سازمان‌ها نمی‌توانند از این فناوری‌ها استفاده کنند و با آن مشکل دارند.
بررسی‌های جدید مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی نشان داد برخی کارشناسان حوزه کلان داده‌ها بر مسایل ریاضی تاکید و مهارت خاص دارند. ولی این افراد به خوبی نمی‌توانند درک صحیح از کسب و کار داشته باشند.
یکی از مهندسان نرم‌افزار که در یک شرکت بزرگ فعالیت می‌کند توضیح داد:‌ «در این زمینه که کارشناسان متبحر از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند شکاف قابل ملاحظه‌ای وجود دارد. این افراد دانش زیادی دارند، ولی مهارت عملی برای کار کردن در صنایع مختلف را ندارند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *