مسدود کردن رایانه‌های Chromebook از راه دور ممکن شد

مسدود کردن رایانه‌های Chromebook از راه دور ممکن شد

همکاران سیستم- سازمان‌هایی که از رایانه Chromebook استفاده می‌کنند، در صورت سرقت یا مفقود شدن دستگاه خود می‌توانند آن را غیرفعال کنند.به گزارش وبسایت Toptechnews، از دیگر قابلیت‌هایی که سازمان‌ها در نسل جدید رایانه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل Chrome گوگل در اختیار می‌گیرند می‌توان به سیاست‌های مربوط به اعطای مجوز دسترسی برای ثبت رایانه جدید در سیستم و لیست عملکرد دستگاه با قابلیت پشتیبانی از جست‌وجوهای انجام شده برای شماره سریال اشاره کرد.
آخرین به‌روزرسانی برای سیستم‌عامل رایانه‌ای Chrome لایه جدید امنیتی و کنترلی را برای سازمان‌هایی شامل می‌شود که از دستگاه‌های مبتنی بر خدمات پردازش ابری بهره می‌برند.
با در نظر گرفتن ویژگی‌های کنسولی مدیر شبکه، بخش IT در سازمان می‌تواند آسان‌تر از قبل رایانه‌های Chromebook که از دسترس کارمندان خارج شده‌اند، مسدود کند.
مدیران شبکه که به دلیل سرقت یا مفقود شدن این رایانه‌ها دسترسی به آنها را از راه دور مسدود می‌کنند، به محض ورود افراد تایید نشده به Chromebook می‌توانند پیام‌های شخصی خود را برای آنها نمایش دهند.
با این اتفاق هر کاربری که وارد دستگاه مبتنی بر سیستم‌عامل Chrome شود، روی صفحه اصلی پیغامی منتشر می‌شود که در آن نوشته شده دسترسی به رایانه مسدود است و اطلاعات لازم برای آنکه چگونه رایانه را پس بدهد نیز به نمایش درمی‌آید.