مرکز پژوهشی گوگل در حوزه یادگیری ماشینی در سوئیس افتتاح شد

مرکز پژوهشی گوگل در حوزه یادگیری ماشینی در سوئیس افتتاح شد

همکاران سیستم – گوگل یک مرکز پژوهشی در شهر زوریخ سوئیس افتتاح کرده است. در این گروه تحقیقاتی که Google Research, Europe نام دارد، مهندسان نرم‌افزار و پژوهشگران درباره یادگیری ماشینی (Machine Learning) و ابزارها و محصولات جدید مربوط به این فناوری دست به تحقیق و بررسی می‌زنند.

به گزارش وب‌سایت CIO Today، گوگل می‌گوید در حال حاضر خدمات متعددی بر مبنای فناوری یادگیری ماشینی به کاربران ارائه می‌کند که سرویس ترجمه گوگل، جستجوی تصاویر و قابلیت پاسخ هوشمند (Smart Reply) در برنامه Inbox از آن جمله است. 

پژوهشگرانی که در حال حاضر در دفاتر مهندسی گوگل در زوریخ کار می‌کنند، پیشتر موتوری را توسعه داده‌اند که در دستیار صوتی Google Assistant در اپلیکیشن موبایلی مسنجر Allo به کار می‌رود‌.

این عده همچنین طراحی یک موتور برای ارتقای سطح توانایی فناوری Knowledge Graph را در کارنامه خود دارند. 

امانوئل موگنت (Emmanuel Mogenet) رئیس مرکز Google Research, Europe گفت: پژوهشگران دفتر (تازه افتتاح شده) زوریخ به طور منحصر به فردی می‌توانند با تیم زبان‌شناسان سیستم درک طبیعی گوگل (Natural Language Understanding) کار کنند. آنها همچنین با دیگر گروه‌های تحقیقاتی گوگل در گوشه و کنار جهان همکاری دارند. 

وی همچنین با یادآوری این موضوع که اروپا میزبان تعداد زیادی از بهترین دانشگاه‌های فنی جهان است، اظهار داشت همین امر اروپا را به مکانی ایده‌آل برای راه‌اندازی یک تیم تحقیقاتی تبدیل می‌کند.  

گفتنی است در چند ماه اخیر، شرکت‌های فناوری زیادی با ابراز علاقه به مباحث یادگیری ماشینی، سرمایه‌گذاری در این حوزه را شدت بخشیده‌اند. 

به عنوان مثال، شرکت اینتل با هدف تقویت یادگیری ماشینی در حوزه اینترنت اشیاء به خرید کمپانی Itseez اقدام کرده و مایکروسافت نیز در اقدامی مشابه، شرکت Minecraft را در ماه مارس خریداری کرده است.