مرکز تولید رایانه‌های شخصی سامسونگ فروخته می‌شود

مرکز تولید رایانه‌های شخصی سامسونگ فروخته می‌شود

همکاران سیستم- رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند شرکت سامسونگ مذاکرات خود را آغاز کرده است تا واحد توسعه رایانه‌های شخصی خود را به شرکت چینی لنوو بفروشد. 

به گزارش وبسایت Zdnet، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز Bell، سامسونگ به عنوان بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی در کره جنوبی با همتای چینی خود که عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه های شخصی در جهان را در اختیار دارد وارد مذاکره شده است تا واحد توسعه رایانه‌های شخصی خود را به آنها بفروشد.

اگر این فروش انجام شود، سامسونگ آن را در حالی واگذار می‌کند که در اکتبر سال جاری موافقت کرد مرکز توسعه چاپگرهای خود را به ارزش یک میلیارد دلار به شرکت HP بفروشد.

مدیران سامسونگ برای این باور بودند که مرکز توسعه رایانه‌های شخصی و چاپگر می‌بایست در یک بخش طبقه‌بندی شوند و به همین خاطر پس از واگذاری واحد توسعه چاپگرها، واحد رایانه‌های شخصی هم فروخته شد.

سامسونگ بخش‌هایی از زیرمجموعه خود را که معتقد است در هسته مرکزی فعالیت‌های آن قرار نمی‌گیرد واگذار می‌کند. این شرکت برای ماه‌های طولانی با لنوو مذاکرات خود را انجام داد. ولی هنوز به درستی مشخص نیست این واگذاری انجام می‌شود یا نه.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *