مردان ۳ برابر بیشتر از عبارت password برای رمزعبور استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- همه ما تلاش فراوان می‌کنیم تا رمز عبوری که برای حساب‌های کاربری مختلف در نظر می‌گیریم مخفی بماند و باز هم نمی‌توانیم به خوبی در این زمینه عمل کنیم. این روزها فروشگاه های آنلاین و اپلیکیشن‌های فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به رمز عبور نیاز دارند و ما ضمن آنکه می‌خواهیم خدمات همه آنها رامورد استفاده قرار دهیم، زمان زیادی برای انجام این کارها نداریم.

به گزارش وب‌سایت cnet، نتایج حاصل از یک مطالعه جدید در این زمینه نشان داد عادات مردم برای انتخاب رمز عبور رو به وخامت است. اگر به لیست محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین رمزهای عبور سال ۲۰۱۶ نگاه کنیم متوجه می‌شویم که همچنان «۱۲۳۴۵۶» بیشتر از دیگر عبارات مورد استفاده قرار گرفته است. با فاصله اندکی از آن هم عبارت «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» قرار دارد.
مرکز EPC Group یک بررسی جدید در این زمینه انجام داد و متوجه شد بیش از ۳۷ درصد از ۶۰۰ کاربری که ماه گذشته مورد نظرسنجی قرار گرفتند اعلام کردند تنها زمانی رمز عبور خود را عوض می‌کنند که سایت اینترنتی مربوطه از آنها بخواهد.
همچنین ۱۱ درصد این افراد توضیح دادند که دست‌کم برای هفت سال گذشته یک رمز عبور واحد را برای حساب کاربری خود مورد استفاده قرار داده‌اند.
این بررسی نتایج جالب‌تری را هم نشان داد. کارشناسان دریافتند مردان ۲.۸ برابر بیشتر از زنان عبارت password را به عنوان رمز عبور خود برای حساب‌های کاربری استفاده می‌کنند و زنان در این زمینه‌ رفتارهای متفاوتی را نشان می‌دهند. به گفته کارشناسان، زنان ۱.۳ برابر بیشتر از مردان نام همسر خود را برای رمز عبور برمی‌گزینند.