«مدیر مخفی» گوگل اطلاعات ابری شما را ایمن می‌کند

مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل اعلام کرد ابزار جدیدی را با هدف کمک به کاربران برای ذخیره ایمن کلیدهای مخصوص رابط‌های کاربری نرم افزاری (API)، رمزهای عبور، گواهی نامه‌ها و دیگر داده‌های آنلاین ارایه می‌کند.
این ابزار که «Secret manager» یا «مدیر مخفی» نام دارد به مشتریان شرکت‌ها امکان می‌دهد تا با یک ابزار ساده تمامی داده‌های خود را مدیریت کنند و همچنین یک منبع متمرکز اطلاعات حقیقی مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند.
«ست وارگو» از مدیران توسعه دهنده گوگل به همراه «مَت دریسکول» از مدیران تولید این شرکت در یک مطلب وبلاگی اطلاعات بیشتری را در مورد این سیستم صحبت کردند و در مورد ابزار جدید این گونه توضیح دادند:
– خدمات رایانش ابری گوگل با همکاری‌های جدید خود ایمنی بیشتری برقرار می‌کند.
– خدمات ابری Azure Arc به سرویس ابری مایکروسافت امکان می‌دهد دسترسی برمبنای سیستم AWS و خدمات ابری گوگل را فراهم کند.
– گوگل انتقال داده به فضای پردازش ابری را آسان می‌کند.

ابزار مخفی گوگل

در توضیحات این دو مدیر گوگل گفته شد: «بسیاری از برنامه‌ها برای اتصال به یک پایگاه داده نیازمند استفاده از کلیدهای API هستند تا امکان دسترسی به اسناد یا سرویس مورد نظر را فراهم کنند و البته گواهینامه‌های مجازی نیز برای تایید اعتبار به این کلیدهای امنیتی نیاز دارند. مدیریت و تامین دسترسی به این اطلاعات اطلاعات محرمانه غالبا به صورت پنهانی و طی فرآیندهای پیچیده انجام می‌شود و ابزار جدید گوگل ایمنی کامل در این زمینه را برقرار می‌کند.»

منبع: Techradar