مجموعه داده‌های متن‌باز مایکروسافت برای هوشمند شدن ماشین‌ها

مجموعه داده‌های متن‌باز مایکروسافت برای هوشمند شدن ماشین‌ها

همکاران سیستم- مایکروسافت در تلاش است ماشین‌هایی تولید کند که می‌توانند با انتشار مجموعه جدیدی از داده‌ها، مکالمه برقرار کنند.

به گزارش وبسایت pcworld، این اطلاعات «مجموعه داده‌ها با قابلیت درک مطلب ماشینی مایکروسافت» (MS MARCO) نام دارد که در آن بیش از ۱۰۰ هزار پرسش به زبان انگلیسی و پاسخ‌های مرتبط با آن ارایه شده است. پیش‌بینی شده است که این سیستم بتوانند به کارشناسان کمک کند تا سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را با قابلیت فهم دست‌خط انسان بسازند.

«رانگان ماجومدر» مدیر گروه شرکای مایکروسافت گفت مایکروسافت مجموعه داده‌های خود را با این هدف ارایه کرده است تا دیگر سازمان‌های تحت خدمات آن بتوانند ماشین‌های کارآمدتر را با قابلیت درک بهتر مفاهم و مطالب بسازند. 

پرسش‌های مطرح شده در سیستم MS MARCO مبتنی بر سوالات ناشناس و نامشخص طراحی شده‌اند که روی موتور جست‌وجوی اینترنتی Bing و دستیار دیجیتالی Cortana مایکروسافت توسط کاربران مطرح می‌شوند. پاسخ های مربوطه مبتنی بر اطلاعات آنلاین، نوشته شده توسط کاربران و بررسی شده توسط کارشناسان ارایه می‌شوند. تمامی این پرسش‌ها و پاسخ‌ها مبتنی بر مدل‌های یادگیری ماشینی عمیق‌تر مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

در حال حاضر مجموعه داده‌های مایکروسافت در این زمینه به صورت رایگان برای آن دسته از افرادی ارایه شده است که قصد دارند از آنها در زمینه‌های غیرتجاری استفاده کنند. مایکروسافت قصد دارد روش مشابه را برای دیگر مجموعه داده های باز خود برای توسعه طرح‌های هوش مصنوعی در پیش بگیرد.