متخصصان امنیت آی تی: کارکنان سازمان‌ها اصول و مقررات امنیتی را نادیده می‌گیرند

متخصصان امنیت آی تی: کارکنان سازمان‌ها اصول و مقررات امنیتی را نادیده می‌گیرند

همکاران سیستم- نتایج یک نظرسنجی نشان داده است بخش زیادی از مدیران آی تی شرکت‌ها و سازمان‌ها معتقدند کارکنان آن‌ها قواعد و اصول امنیتی را نادیده می‌گیرند.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت لیبرمن سافت ویر که در زمینه طراحی و عرضه راهکارهای مدیریت امنیت و مدیریت هویت تخصص دارد، در مطالعه‌ای دریافته است که بخش زیادی از مدیران و کارکنان بخش آی تی سازمان‌ها فکر می‌کنند دیگر کارکنان سازمان توجه چندانی به قواعد و مقررات امنیتی که به آن‌ها ابلاغ می‌شود، ندارند. این نظر ۴. ۸۱ درصد از کارکنان و مدیران بخش آی تی شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که در مطالعه لیبرمن سافت ویر شرکت کرده‌اند. ۲. ۵۲ درصد از این پاسخگویان نیز گفته‌اند این مقررات حتی اگر از سوی مدیران عامل و سایر مدیران ارشد به کارکنان ابلاغ شود، باز هم از سوی آن‌ها مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.
شرکت لیبرمن سافت ویر در این مطالعه نظر ۲۵۰ نفر از مدیران و متخصصان بخش آی تی سازمان‌ها را جویا شده است که حدود نیمی از این افراد در سازمان‌ها و شرکت‌هایی مشغول به کار هستند که بیش از ۱۰۰۰ نفر در آن‌ها کار می‌کنند.
بر اساس این گزارش، بیش از ۷۰ درصد از پاسخگویان حاضر نشده‌اند بر سر صد دلار از حقوق خود شرط ببندند که در شش ماه آینده داده‌های شرکت یا سازمان متبوع آن‌ها به بیرون درز پیدا نکند. حدود ۸. ۷۵ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند بخش زیادی از کارکنان سازمان‌ها در محل کار خود به اطلاعاتی دسترسی دارند که ارتباط چندانی با کار آن‌ها ندارد و لزومی ندارد به آن اطلاعات دسترسی داشته باشند.
فیلیپ لیبرمن، مدیر عامل و رئیس این شرکت در توضیح یافته‌های این نظرسنجی گفته است: این آمار و ارقام نشان می‌دهد که متخصصان امنیت آی تی دریافته‌اند که اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها در برابر حملات سایبری به شدت آسیب پذیر هستند. وی همچنین گفته است: واقعیت این است که دسترسی به پشتیبانی و امنیت صددرصد تقریباً غیرممکن است، اما رویه‌هایی وجود دارد که از طریق آن می‌توان امنیت دسترسی به سیستم‌ها و داده‌های مهم سازمان‌ها را افزایش داد.