مایکروسافت Office Lens را برای اندروید و iOS عرضه کرد

مایکروسافت Office Lens را برای اندروید و iOS عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از عرضه اپلیکیشن آفیس لنز (Office Lens) خود برای سیستم‏های عامل اندروید و iOS خبر داده است.به گزارش وب‏سایت Zdnet، شرکت مایکروسافت که مدتی است تلاش می‏‌کند جای پای اپلیکیشن‏‌ها و نرم‌‏افزارهای همراه خود در میان سیستم‏‌های عامل رقیب را محکم‌‏تر کند، از عرضه نرم‏‌افزار آفیس لنز خود برای اندروید و iOS خبر داده است. مایکروسافت قصد دارد هر دو نسخه این اپلیکیشن را به صورت رایگان عرضه کند.

آفیس لنز یک اپلیکیشن برای اسکن تصاویر و اسناد متنی است که در محیط ویندوز فون طرفداران زیادی دارد. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‏‌دهد تصاویر و اسنادی مثل رسیدها، کارت‏‌های ویزیت، مطالب وایت‏‌بردها، برگه‏‌های یادداشت، منوها و غیره را اسکن کنند و آنها را در محیط نرم‌‏افزار OneNote مایکروسافت ذخیره کنند. اپلیکیشن One Note نیز در حال حاضر برای همه سیستم‏ های عامل به صورت رایگان در دسترس است.

بر اساس این گزارش، آفیس لنز به صورت خودکار اقدام به برش، تغییراندازه و افزایش کیفیت تصاویر اسکن‏‌شده می‏‌کند و کاربران را قادر می‌سازد در از طریق فناوری تشحیص حروف الفبا که در این اپلیکیشن پیش‏‌بینی شده است، در محتوای تصاویر و اسناد تهیه‌‏شده به جستجو واژگان مورد نظر خود بپردازند.

در حال حاضر قابلیت‏‌های این نرم‏افزار بر روی ویندوز فون و اندروید بیشتر از iOS است. اما مایکروسافت قصد دارد قابلیت‏‌های آن را بر روی همه سیستم‌‏های عامل افزایش دهد.