مایکروسافت Control Panel را بازنشسته می‌کند

مایکروسافت Control Panel را بازنشسته می‌کند

همکاران سیستم- از آنجایی که مایکروسافت در نظر دارد ابزار Settings در سیستم عامل ویندوز ۱۰ را گسترش دهد، این امکان وجود دارد که بخش قدیمی Control Panel بازنشسته شود.
به گزارش وبسایت pcworld، «براندون لی‌بلانک» مدیر برنامه‌ریزی طرح Windows Insider مایکروسافت گفت: «بخش Settings سرانجام می‌تواند جایگزین Control Panel شود». لی‌بلانک روی توئیتر توضیح داد که مایکروسافت همچنان به ارائه گزینه‌های جدید برای ابزار Settings ادامه می‌دهد. این اقدام با هدف تجربه یکسان در دستگاه‌های مختلف ویندوزی از جمله رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه و رایانه‌های لوحی صورت می‌گیرد.
ابزار Settings نخستین بار در سیستم عامل ویندوز ۸ معرفی شد، ولی در آن زمان فقط دسترسی به گزینه‌های اصلی سیستمی را فراهم می‌کرد. گزینه‌های پیشرفته‌تر از جمله نسخه پشتیبان File History و مدیریت برنامه‌های دسکتاپ همچنان از داخل Control Panel قابل دسترسی است.
مایکروسافت با سیستم عامل ویندزو ۱۰ گزینه‌های بیشتری از Control Panel را به ابزار Settings اضافه کرد و این در حالی بود که یک طراحی خلوت‌تر با زبان آسان‌تر برای این بخش در نظر گرفت تا کاربران کمتر سردرگم شوند.
در شرایطی که استفاده از بخش Control Panel ضروری باشد، منوی Settings لینک‌های مستقیم را برای تمام گزینه‌های مورد نظر شامل می‌شود. این قابلیت بسیار بهتر از آن است که کاربر برای مشخص شدن سیستم وارد بخش کنترلی شود.