مایکروسافت 300 میلیون دلار در بخش رایانه‌های لوحی بارنز اند نوبل سرمایه‌گذاری می‌کند

همکاران سیستم- مایکروسافت اعلام کرده است در زیرشاخه تازه تاسیس شرکت بارنز اند نوبل 300 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند. شرکت بارنز اند نوبل با هدف تقویت بازار رایانه‌های لوحی «نوک» خود اقدام به تاسیس این شعبه جدید کرده است.

به گزارش وب سایت computerworld شرکت بارنز اند نوبل با انعقاد این قرارداد 17.6 درصد از سهام زیرشاخه جدید خود را که در مجموع 1.7 میلیارد دلار ارزش دارد، در اختیار مایکروسافت قرار داده است.

بر اساس این گزارش، یکی از نتایج انعقاد این قرار داد این است که کاربران ویندوز 8 به نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال بارنز اند نوبل دسترسی خواهند داشت. بارنز اند نوبل به کمک این قرارداد می‌تواند نرم‌افزار کاربردی فروشگاه آنلاین کتاب‌های خود را بر روی رایانه‌های لوحی تحت ویندوز 8 عرضه کند. بنا بر اخبار و گزارش‌های مختلف، شرکت مایکروسافت قرار است در سال جاری سیستم عامل ویندوز 8 خود را روانه بازار کند و بسیاری از سازندگان رایانه‌های لوحی از هم اکنون در حال طراحی محصولات تحت ویندوز 8 هستند.

گفتنی است مایکروسافت سال گذشته شرکت بارنز اند نوبل را متهم به نقض حق ثبت اختراعات خود کرده و علیه این شرکت اقامه دعوا کرده بود. اما این دو شرکت در قرارداد جدید خود متعهد شده‌اند به این اختلافات فیصله دهند. این قرارداد بارنز اند نوبل را ملزم می‌کند حق ثبت اختراعات مایکروسافت را که در رایانه‌های لوحی «نوک» خود از آنها استفاده کرده است، پرداخت کند.