مایکروسافت ۱۵۰۰ نرم‌افزار را از اپ‌استور ویندوز حذف کرد

مایکروسافت ۱۵۰۰ نرم‌افزار را از اپ‌استور ویندوز حذف کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از حذف ۱۵۰۰ نرم‌افزار از اپ‌استور ویندوز خبر داده است.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، تاد بریکس، مدیر واحد اپ‌استور و اپلیکیشن‌های ویندوز در وبلاگ مایکروسافت از حذف ۱۵۰۰ نرم‌افزار از اپ‌استور ویندوز خبر داده است و علت آن را توصیف‌ها و عناوین گمراه‌کننده‌ای اعلام کرده است که ضمیمه این نرم‌افزارها شده است. به گفته بریکس، مایکروسافت دریافته است که برخی مشتریان از ویندوز استور و برخی نرم‌افزارهایی که در این محیط یافت می‌شود راضی نیستند.

بریکس در مطلب خود نوشته است: ما می‌کوشیم زمینه دسترسی آسان مشتریان‌مان در سراسر جهان را به تجربه خیره‌کننده استفاده از اپ‌ها هموار کنیم و در عین حال موانع مرتبط با فعالیت توسعه‌دهندگان را نیز به حداقل برسانیم. وی همچنین گفته است: مدت زیادی است رویکرد ما این بوده است که سیاست‌های مستحکم اما شفافی برای ویندوز استور و گواهی‌های محصولات خود وضع کنیم. اوایل امسال متوجه صدای رسا و واضح افرادی را شنیدیم که می‌گفتند جستجو و یافتن نرم‌افزارهای مورد نظرشان در این اپ استور دشوارتر شده است و بیشتر مجبور می‌شوند جستجوی خود را از طریق فهرست اپلیکیشن‌ها که گیج‌کننده است، انجام دهند.

وی در مورد توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌های حذف‌شده را طراحی کرده‌اند نیز گفته است اکثر توسعه‌دهندگانی که سیاست‌های ما را زیر پا گذاشته بودند نیت سوئی نداشته و پذیرفته‌اند که تغییرات مد نظر ما را در نرم‌افزارهای خود لحاظ کنند. برخی دیگر نیز توجه چندانی به هشدارهای ما نداشتند که این امر ما را واداشت ۱۵۰۰ تا نرم‌افزار را حذف کنیم.

وی همچنین گفته است اگر کاربری به خاطر عنوان یا توصیف اشتباه یک نرم‌افزار آن را خریداری و دانلود کند، ما پول او را برخواهیم گرداند