مایکروسافت چگونه به آینده تلفن‌های همراه می‌اندیشد؟

همکاران سیستم- حق امتیاز جدید ثبت شده توسط مایکروسافت را مدیر اسبق شرکت Nokians اخترع کرده است و نشان می‌دهد که غول نرم‌افزاری جهان به دوربین‌های بزرگ برای گوشی‌های باریک‌تر و دستگاه‌های موبایلی تاشو می‌اندشید.
به گزارش وب‌سایت این حق امتیاز با نام «هماهنگی خودکار جداسازی دوربین» ثبت شده است جزییات آن بر این مسئله تاکید دارد که مایکروسافت محدودیت‌های کنونی برای قابلیت‌های دوربین را پشت‌سر گذاشته است تا گوشی‌های هوشمند باریک‌تر بسازد.
اپل در نخستین مدل‌های گوشی هوشمند آیفون از نوعی دوربین استفاده می‌کرد که بر اساس ضربه زدن به شاتر عمل می‌کرد و حتی در گوشی هوشمند «آیفون ۶» این فناوری مورد استفاده قرار گرفت تا دوربین‌های باکیفیت‌تر در اختیار کاربران قرار گیرد و البته باید توجه داشت که این فناوری در گوشی هوشمند «آیفون ایکس» هم به همین شکل به کار گرفته شد.


از مدت‌ها قبل اعلام شد که مایکروسافت در حال کار کردن روی پروژه ویژه برای ساخت گوشی تاشدنی است و در این زمینه چندین حق امتیاز را هم به ثبت رسانده است.
در این حق امتیاز مشخص شد که مایکروسافت همچنین به دنبال این مسئله می‌گردد که چگونه از طراحی تاشدنی و انعطاف‌پذیر دستگاه برای بهره‌وری حداکثری از دوربین استفاده کند و در این زمینه با جداسازی سیستم اپتیک دوربین به دو بخش مجزا امکان تصویربرداری را فراهم آورد. در یک بخش از این سیستم حسگر اپتیکال و لنز قرار می‌گیرد و بخش دیگر هم یک یا چند لنز مجزا را در خود جا داده است. این حق امتیاز همچنین نشان می‌دهد که در آینده چگونه تلفن‌های همراه انعطاف‌پذیر هستند و دوربین در آنها به چه صورت عمل می‌کند.