مایکروسافت: ویندوز ۱۰ تا اواسط ۲۰۱۸ روی یک میلیارد دستگاه نصب نمی‌شود

مایکروسافت: ویندوز ۱۰ تا اواسط ۲۰۱۸ روی یک میلیارد دستگاه نصب نمی‌شود

همکاران سیستم- حدود یک سال قبل مدیران ارشد مایکروسافت پیش‌بینی کرده بودند آخرین نسخه از سیستم عامل آنها موسوم به ویندوز ۱۰  تا اواسل سال ۲۰۱۸ میلادی روی یک میلیارد دستگاه در سراسر جهان نصب خواهد شد.

ولی مدیران مایکروسافت امروز نظر خود را تغییر دادند و در یک گزارش مهم به این مسئله اشاره کردند که هدف مذکور تا اواسط سال ۲۰۱۸ محقق نمی‌شود و به عبارت دیگر، برای نصب ویندوز ۱۰ روی یک میلیارد دستگاه به این تاریخ نمی رسند.

لازم به ذکر است خبرگزاری ZDNet برای دریافت توضیحات بیشتر با شرکت مایکروسافت مذاکره کرد و در نهایت بیانیه زیر برای آن ارسال شد: «ویندوز ۱۰ بهترین شروع را در تاریخ فعالیت این سیستم عامل داشته است و هر ماه ۳۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. این مسئله گویای رضایت و درگیری هرچه بیشتر کاربران با سیستم عامل مذکور است. ما بسیار خرسندیم که هم اکنون به این رکورد دست یافته‌ایم. ولی با توجه به تمرکزی که بر بخش سخت‌افزاری موبایلی خود داریم، نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی یک میلیارد دستگاه تا اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی زمان بیشتری را صرف می‌کند و این اتفاق تا زمان مذکور محقق نمی‌شود. طی یک سال پیش‌رو پیش‌بینی می کنیم میزان استفاده از این سیستم عامل بسیار افزایش یابد و تمرکز از استقرار روی دستگاه‌های تجاری خارج شود تا در مقابل دستگاه‌های جدید با ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار گیرند».