مایکروسافت هزینه پشتیبانی از کاربران سازمانی را افزایش داد

همکاران سیستم- اوایل سال جاری میلادی مایکروسافت بزرگترین تغییر را طی دو دهه گذشته در سرویس Premier خود برای پشتیبانی از کاربران اعمال کرد.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ پس از گذشت چند ماه مرکز تحقیقاتی گارتنر هم‌اکنون با انتشار گزارشی هشدار داد برنامه‌ جدید مایکروسافت برای پشتیبانی از کاربران نرم‌افزاری می‌تواند به میزان قابل‌ملاحظه‌ای هزینه‌های مربوطه را برای کاربران افزایش دهد.

تغییرات اساسی اعمال شده در طرح پشتیبانی Premier Support که به کاربران سازمانی کمک می‌کند، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای آنها انجام می‌دهد و آموزش‌های مروبطه را هم در اختیار آنها می‌گذارد در نسخه جدید با نام Unified Support ارایه می‌شود که البته از آن با نام Volta هم یاد می‌کنند. مایکروسافت طرح پشتیبانی Unified Support را از تاریخ اول ژویئه ۲۰۱۷ به اجرا رساند که در این روز سال مالی شرکت مایکروسافت آغاز می‌شود.

طرح جدید Unified Support به منظور آسان‌سازی برای اعمال خدمات پشتیبانی از سوی مایکروسافت به کاربران سازمانی راه‌اندازی شد و به صورت جامع کاربران نرم‌افزارهای سنتی و نرم‌افزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری را مورد پشتیبانی قرار داد.

با این وجود تحلیلگران مرکز تحقیقاتی گارتنر در یکی از گزارش‌های ماه نوامبر اعلام کردند که طرح جدید Unified Support می‌تواند پرداخت هزینه‌های بیشتر از سوی کاربران سازمانی را باعث شود و آنها مجبور شوند در مقابل خدماتی که پیش‌تر رایگان بود هم‌اکنون پول پرداخت کنند.

سازمان‌ها پیش از این ۷ درصد هزینه‌های سالانه مربوط به سرویس Software Assurance را برای در اختیار گرفتن خدمات Premier Support پرداخت می‌کردند و مرکز تحقیقاتی گارتنر محاسبه کرده است که در طرح جدید Unified Support کاربران سازمانی می‌بایست ۲۵ تا ۳۰ درصد هزینه‌های مربوطه را برای در اختیار گرفتن این خدمات پرداخت کنند.