مایکروسافت: مرورگر اینترنت اکسپلورر انرژی کمتری مصرف می‌‏کند

مایکروسافت: مرورگر اینترنت اکسپلورر انرژی کمتری مصرف می‌‏کند

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه که به سفارش شرکت مایکروسافت انجام شده است نشان می‌‏دهد مرورگر اینترنت اکسپلورر در مقایسه با دیگر مرورگر‌ها انرژی برق کمتری مصرف می‌‏ کند. به گزارش وب سایت pcworld، شرکت فراون هاوِر (Fraunhofer) با حمایت مایکروسافت مطالعه‏‌ای انجام داده است که نشان می‌‌دهد اینترنت اکسپلورر در مقایسه با مرورگرهای کروم گوگل و فایرفاکس موزیلا انرژی برق کمتری مصرف می‌‏کند. در این مطالعه میزان انرژی مصرف شده توسط مرورگر‌ها به هنگام مراجعه کاربران به ده وب‏ سایت بر‌تر اینترنتی اندازه گرفته شده است.
بر اساس یافته‏‌های این مطالعه، استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر در حالت عادی باعث کاهش دو درصدی در مصرف انرژی می‌‏شود. اما وقتی از نرم ‏افزارهای فلش بر روی مرورگر استفاده می‌‏شود، اینترنت اکسپلورر ۶. ۱۸ درصد از مرورگر کروم کمتر انرژی مصرف می‌‌کند.
مایکروسافت ادعا کرده است اگر کاربران اینترنت در آمریکا از اینترنت اکسپلورر استفاده کنند، می‌‏‌توانند به اندازه مصرف برق ۱۰ هزار خانوار در طول یک سال صرفه ‏جویی کنند. مایکروسافت گفته است مقدار کربنی که با این صرفه‏‌جویی کاهش می‌‏ یابد به اندازه‏‌ای است که برای حذف آن در طی ۱۰ سال به ۲. ۲ میلیون درخت احتیاج است.
 در این مطالعه میزان مصرف انرژی برق در لپ‏تاپ‏‌ها و رایانه‏‌های دسکتاپی اندازه‏ گیری شده است. در هر دو مورد، اینترنت اکسپلورر در هنگام مراجعه کاربران به وب سایت‏‌های دارای فلش و یا تحت HTML۵ عملکرد بهتری نشان داده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *