مایکروسافت مرورگری جدیدی را با ویندوز ۱۰ روانه بازار می‌کند

مایکروسافت مرورگری جدیدی را با ویندوز ۱۰ روانه بازار می‌کند

همکاران سیستم- به گزارش برخی منابع مطلع شرکت مایکروسافت قصد دارد برای ویندوز ۱۰ مرورگر اینترنتی جدیدی به غیر از اینترنت اکسپلورر عرضه کند.به گزارش وب‌سایت zdnet، برخی منابع مطلع گفته‌اند مایکروسافت قصد دارد برای ویندوز ۱۰ مرورگر اینترنتی جدیدی به نام اسپارتان (Spartan) عرضه کند که شباهت ظاهری زیادی با مرورگرهای کروم و فایرفاکس دارد. پیش از این گزارش شده بود مایکروسافت قصد دارد اینترنت اکسپلورر ۱۲ را برای ویندوز ۱۰ عرضه کند، اما ظاهراً این شرکت قصد دارد مرورگر کاملاً جدیدی را عرضه کند.

بر اساس گزارش این منابع، مایکروسافت در مرورگر جدید خود از موتور جاوا اسکریپت چاکرا (Chakra) و موتور اجرای تریدنت (Trident) استفاده می‌کند. منابع مطلع گفته‌اند اسپارتان در حال حاضر چیزی بیش از یک اسم رمز نیست و هنوز مشخص نیست مایکروسافت چه نام ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته است. این منابع همچنین تاکید کرده‌اند که مایکروسافت به طور کامل قصد بازنشسته کردن اینترنت اکسپلورر را ندارد.

احتمال می‌رود شرکت مایکروسافت بخواهد مرورگر اسپارتان را در ۲۱ ژانویه و به همراه معرفی قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ رونمایی کند. این شرکت قرار است نسخه پیش نمایش و فنی ویندوز ۱۰ را در ماه ژانویه عرضه کند، اما هنوز معلوم نیست که آیا این مرورگر را به همراه این نسخه پیش‌نمایش عرضه خواهد کرد یا نه.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *