مایکروسافت مدیریت جلسات سازمانی در «تیمز» را آسان کرد

پلتفرم همکاری «تیمز» مایکروسافت به زودی در بخش جست‌وجوهای متنی با قابلیت هوش مصنوعی به‌روزرسانی می‌شود و قابلیت‌های کنترلی بیشتر در جریان به‌کارگیری سرویس Breakout Rooms را در اختیار مشترکان خود می‌گذارد.

مایکروسافت طی یک سال گذشته فعالیت‌های زیادی را برای هماهنگ‌سازی تیمز با نیازهای کاربران در جریان همه‌گیری ویروس کرونا انجام داد و هم‌اکنون به تلاش‌های خود برای اصلاح ویژگی‌های کلیدی از جمله Breakout Rooms ادامه می‌دهد.

این ویژگی نخستین بار دسامبر گذشته معرفی شد و سازمان‌هایی که قصد برگزاری جلسات کاری را دارند امکان داد تا شرکت‌‌کنندگان را به گروه‌های کوچک‌تر تقسیم کند تا توفان‌های مغزی و استفاده از ایده‌های مطرح شده توسط آنها عملی‌تر شود.

لازم به ذکر است اپلیکیشن Zoom نیز ویژگی مشابهی دارد و هر دو شرکت در حال استفاده از قابلیت‌های جدید و امکانات کنترلی بیشتر برای کاربران هستند.

در حالی که برگزارکنندگان جلسات کاری از قبل توانایی ایجاد و مدیریت جلسات را داشتند، اما مایکروسافت هم‌اکنون یک قابلیت کنترلی ویژه اضافه کرده که به آنها امکان می‌دهد کنترل‌ اتفاق‌های کوچک‌تر در اختیار مجریان خاص بگذارند. این مجریان در اصل «مدیر» اتاق‌های کوچک‌تر محسوب می‌شوند.

مایکروسافت در بخش مرکز مدیریت مجموعه نرم‌افزاری «مایکروسافت 365» توضیح داد: «با در دست گرفتن پنل کنترلی مدیریت اتاق‌های Breakout این امکان برای مجریان جلسات سازمانی فراهم می‌شود تا به عنوان مدیر یا سازمان‌دهنده جلسه تمامی عملیات‌های اتاق Breakout را در دست بگیرند و به عنوان مدیر اتاق مربوطه در دیگر گروه‌ها هم حضور داشته باشند».

منبع: zdnet