مایکروسافت قابلیت آفلاین اپلیکیشن‏‌های ابری را ارتقا می‌‏دهد

مایکروسافت قابلیت آفلاین اپلیکیشن‏‌های ابری را ارتقا می‌‏دهد

همکاران سیستم- مایکروسافت قصد دارد با عرضه راهکار خاصی قابلیت‏‌های آفلاین اپ‏‌های ابری تحت اندروید، iOS و ویندوزفون را ارتقا دهد.
به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت مایکروسافت می‌‏کوشد راهکاری عرضه کند که به کمک آن می‌‏توان عملکرد اپ‏‌های تحت وب را در مواقعی که پوشش شبکه ضعیف یا ناموجود است، ارتقا بخشد. این شرکت کیت توسعه نرم‏‌افزاری (SDK) خاصی عرضه کرده است که به کمک آن می‌‏توان اجازه دسترسی آفلاین به اپ‏‌های تحت وب را فراهم کرد. اپ‏‌هایی که به کمک این کیت توسعه می‌‏یابند حجم مشخصی از داده‏‌ها را در ابزارهای همراه به صورت پنهان ذخیره می‌‏کنند و در صورت قطع بودن پوشش شبکه از آن استفاده می‌‏کنند.
بر اساس این گزارش، این کیت توسعه نرم‏‌افزاری بخشی از مجموعه خدمات Azure Mobile Services است. در حال حاضر این کیت با سیستم عامل ویندوز و اپ‏‌هایی که با ابزار Xamarin توسعه یافته‏‌اند، سازگار است. از این ابزار معمولاً در توسعه اپ‏‌های اندروید، iOS، مک و ویندوز استفاده می‌‏شود. مایکروسافت اعلام کرده است این کیت بزودی نسخه‏‌های مختلف سیستم‏‌های عامل متعلق به گوگل و اپل را پشتیبانی خواهد کرد.
نحوه استفاده از اپ‏‌هایی که از این کیت پشتیبانی می‌‏کنند بدین‌گونه است که کاربران می‌‏توانند به صورت آفلاین از آن‌ها استفاده کنند و داده‌‏های موجود در آن را تغییر دهند. این اپ تغییرات صورت گرفته را ذخیره می‌‏کند و به محض وصل شدن به شبکه خواهد توانست اقدام به همگام‏سازی اپ آفلاین با محیط پردازش ابری Mobile Servie کند.