مایکروسافت عکس را به جداول اطلاعاتی اِکسل تبدیل می‌کند

همکاران سیستم – مایکروسافت قابلیت جدیدی را با نام Insert Data from Picture ارایه کرده است که از این طریق به کاربران امکان می‌دهد با گوشی هوشمند خود از یک جدول حاوی اطلاعات عکس بگیرند تا تمام اطلاعات مندرج در آن به صورت خودکار در نرم‌افزار اکسل ارایه شود.

شرکت مایکروسافت نخستین بار این قابلیت جدید را سپتامبر گذشته در جریان برگزاری کنفرانس Ignite معرفی کرد و هم اکنون آن را به صورت عمومی در اختیار کاربران گذاشته است.

این قابلیت در فاز نخست برای گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید عرضه می‌شود. اپلیکیشن Android Excel در آخرین به‌روزرسانی خود می‌تواند به صورت خودکار تمامی اطلاعات مندرج در جداول داده‌ای را به یک جدول اطلاعاتی با فرمت اکسل تبدیل کند.

مدیران مایکروسافت توضیح دادند این اتفاق باورنکردنی و کاربردی از طریق قابلیت تشخیص عکس انجام می‌شود. آنها هفته گذشته توضیح دادند پشتیبانی قابلیت مذکور از سیستم عامل iOS به زودی انجام می‌شود.

شرکت مایکروسافت سال گذشته اعلام کرده بود که در نظر دارد انواع جدید داده را به نرم‌افزار اکسل اضافه کند و در مرحله نخست داده‌های مربوط به بازار بورس و اطلاعات جغرافیایی وارد این نرم‌افزار می‌شوند. داده‌های جغرافیایی جدید از تمام ایالت‌ها، کشورها، کدهای پستی و شهرها پشتیبانی می‌کنند.
منبع: zdnet