مایکروسافت ظرفیت پایگاه‌های پردازش ابری خود را افزایش می‌‏دهد

مایکروسافت ظرفیت پایگاه‌های پردازش ابری خود را افزایش می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت ظرفیت ذخیرش ابری میل باکس خود را برای کاربران آفیس ۳۶۵ و اکسچینج آنلاین (Exchange Online) از ۲۵ گیگابایت به ۵۰ گیگابایت افزایش داده است. به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است فضای ذخیرش ابری خود را برای کاربران آفیس ۳۶۵ و اکسچینج آنلاین دو برابر کرده و به ۵۰ گیگابایت افزایش داده است. مایکروسافت چند روز پیش نیز اعلام کرده بود فضای ذخیرش ابری در نسخه حرفه‏‌ای پایگاه اسکای درایو را برای کاربران آفیس ۳۶۵ و شیرپوئینت سه برابر کرده و آن را از ۷ گیگابایت به ۲۵ گیگابایت افزایش داده است.
بر اساس این گزارش، فضای ۵۰ گیگابایتی جدید تا ماه نوامبر به تدریج در اختیار کاربران آفیس ۳۶۵ و اکسچینج آنلاین در سراسر جهان قرار خواهد گرفت. مایکروسافت اعلام کرده است افزایش این فضا هیچ هزینه اضافی برای کاربران در بر نخواهد داشت. بنا بر اعلام مایکروسافت، مشتریان خدمات Plan ۱ اکسچینج آنلاین، کسب و کارهای کوچک و متوسط و سایر گروه‌‏های کاربر آفیس ۳۶۵ خواهند توانست از این فضای ۵۰ گیگابایتی استفاده کنند.
به نظر می‌‏رسد شرکت مایکروسافت با این اقدامات قصد دارد توان رقابتی خود با گوگل را افزایش دهد. شرکت گوگل چندی است فضای ذخیرش ابری پایگاه درایو خود را افزایش داده است.
 گفتنی است آفیس ۳۶۵ نسخه‏ ویژه‏‌ای از بسته نرم‌‏افزاری آفیس است که مایکروسافت آن را از طریق خدمات پردازش ابری عرضه کرده است. اکسچینج آنلاین نیز خدمات ایمیلی این شرکت برای کسب و کار‌ها و کاربران حرفه‏‌ای است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *