تلاش مایکروسافت در راستای تبدیل شدن به شرکت ایمن برای زنان

شرکت مایکروسافت می‌گوید سخت در تلاش است تا این غول فناوری را به مکانی تبدیل کند که همه کارمندان در آن احساس «امنیت، ارزش و احترام» داشته باشند.

یکی از سخنگویان شرکت مایکروسافت در این خصوص گفت: «ما در محیط کار رفتار نامناسب را تحمل نمی‌کنیم». این خبر در ادامه تلاش‌ها پس از 238 شکایت داخلی منتشر شد که توسط «کاترین موسوریس» محقق امنیت رایانه در سال 2015 میلادی در دادگاه فدرال سیاتل جمع آوری شده بود.

موسوریس بین سال‌های 2007 تا 2014 در این شرکت کار کرده بود و در کنار او دو زن دیگر که در شرکت مایکروسافت فعالیت می‌کردند هم به جمع آوری شکایت‌ها در این زمینه کمک کردند.

این دادخواست که سال گذشته رد شد، پس از جدایی پرسروصدای «بیل گیتس» بنیانگذار و همسرش «ملیندا» بار دیگر بالا گرفت. در گزارش‌های جدید ادعا شده که آقای گیتس در طول ازدواج خود چندین زن را در دفتر خود تحت تعقیب قرار داده و حتی ادعا می‌شود که او با یک کارمند زن خود رابطه داشته است.

این شکایات بین سال‌های 2010 تا 2016 میلادی تنظیم شده و محتوای آنها ادعا می‌کند که کارمندان زن مایکروسافت در این شرکت نادیده گرفته یا مورد آزر و تحقیر جنسی قرار می‌گیرند و توسط همکاران مرد خود با الفاظ نادرست خوانده می‌شوند.

دادخواست مربوطه مایکروسافت را به داشتن «جو باشگاه پسرانه» متهم می‌کند که در آن مملو از آزار و اذیت جنسی است و گفته می‌شود این شرکت در هنگام پرداخت مالی و تبلیغات نیز علیه زنان تبعیض قایل شده است.

منبع: foxbusiness