مایکروسافت سیستم‌عامل Windows ۸. ۱ را عرضه کرد

مایکروسافت سیستم‌عامل Windows ۸. ۱ را عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت عرضه آخرین نسخه به‌روز شده از سیستم‌عامل Windows ۸ را آغاز کرد تا کاربران در ویرایش ۱. ۸ بتوانند علاوه بر داشتن کلید Start که حذف آن بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بود، دیگر قابلیت‌های جدید و به‌روز شده را نیز در اختیار داشته باشند.
به گزارش وب سایت cellular-news، این نسخه به‌روز شده از سیستم‌عامل مایکروسافت برای صاحبان رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های لوحی که پیش‌تر Windows ۸ را خریداری کرده بودند به صورت رایگان عرضه شده است. البته باید توجه داشت که عرضه این محصول برای دستگاه‌های موبایلی با هماهنگی اوپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های ارتباطی صورت می‌گیرد.
مایکروسافت اعلام کرد که سیستم عامل جدید قابلیت‌های به‌روز شده فراوانی را در اختیار کاربران می‌گذارد و می‌تواند صفحه اصلی به همراه کلید Start را در اندازه‌های مختلف و مبتنی بر سلیقه کاربران ارایه دهد.
در سیستم‌عامل Windows ۸. ۱ مایکروسافت کاربران می‌توانند نحوه آغاز به‌کار سیستم‌ خود را انتخاب کنند تا طی آن فضای Start با طراحی جدید مایکروسافت به نمایش درآید یا اینکه کاربران محیط قدیمی Windows روی رایانه‌های رومیزی را در اختیار داشته باشند. گفته می‌شود که همه دستگاه‌های رایانه‌ای مجهز به این سیستم‌عامل به حساب کاربری مایکروسافت متصل خواهند بود.
سیستم‌عامل Windows ۸. ۱ کلید Start را به عنوان یک ابزار هدایتگر محبوب و کاربردی برای کاربران باز گردانده است. در ویرایش جدید آخرین نسخه از سیستم‌عامل مایکروسافت کاربران می‌توانند تمام ابزارهای کاربردی خود را به صورت یکجا مشاهده کنند تا به تمامی آن‌ها به راحتی دسترسی داشته باشند و با یک کلیک وارد ابزار مورد نظر خود شوند. همچنین در این سیستم‌عامل ابزاری موسوم به Help + Tips ارایه شده است که سرعت کار را افزایش می‌دهد.
سیستم‌عامل Windows ۸. ۱ به گونه‌ای عرضه شده است که می‌تواند در آن واحد بیش از چهار ابزار را به صورت هم‌زمان و در کنار هم به نمایش بگذارد، اندازه پنجره‌ها را برای کاربران انعطاف‌پذیر کرده است تا به راحتی بتواند هر یک از ابزار‌ها را در نمایشگر تغییر داد، قابلیت اجرای یک ابزار توسط ابزارهای دیگر به آن افزوده شده است و همچنین امکان پشتیبانی از چند مانیتور برای آن در نظر گرفته شده است تا کاربران بتوانند روی یک یا چند مانیتور دستکاپ یا ابزارهای خود را در فروشگاه Windows Store مشاهده کنند.
سیستم‌عامل Windows ۸. ۱ روی نسل جدید سیستم‌های رایانه‌ای عرضه شده است و بسته‌های نرم‌افزاری آن از هم‌اکنون در فروشگاه‌ها فروخته می‌شود.