مایکروسافت سال مالی جدید خود را با درآمد ۲۳ میلیارد دلاری شروع کرد

مایکروسافت سال مالی جدید خود را با درآمد ۲۳ میلیارد دلاری شروع کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت سال مالی ۲۰۱۵ خود را با یک درآمد سه ماهه ۲۳ میلیارد دلاری شروع کرده است.
به گزارش وب‌سایت theverge، شرکت مایکروسافت گزارش درآمدی سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۵ خود را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد مایکروسافت در این دوره درآمدهای خود را به بیش از ۲۳ میلیارد دلار رسانده است. این در حالی است که درآمدهای این شرکت در دوره مشابه سال گذشته ۱۸.۵ میلیارد دلار گزارش شده بود. با این همه سود خالص مایکروسافت با ۱۴ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۴.۵ میلیارد دلار رسیده است. مهم‌ترین دلیل کاهش سود مایکروسافت این است که این شرکت حدود ۱.۱۴ میلیارد دلار از بودجه خود را در راه ادغام نوکیا و  تغییر ساختار این شرکت هزینه کرده است.

بر اساس این گزارش، درآمد مایکروسافت در این دوره از محل فروش سیستم عامل ویندوز به سازندگان تجهیزات رایانه‌ای فقط ۲ درصد کاهش داشته است. این بدان معنا است که بازار رایانه‌های شخصی و سنتی رفته رفته در حال خروج از رکود شدید است. درآمد این شرکت از محل عرضه خدمات و محصولات پردازش ابری نیز رشد قابل توجهی داشته است. درآمدهای مایکروسافت از محل فروش سرور ۱۳ درصد افزایش داشته است. فروش بالای حق اشتراک خدماتی مثل آزور، آفیس ۳۶۵ و راهکار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این شرکت نیز باعث شده است درآمدهای بخش خدمات ابری ویژه کسب و کارها در این شرکت ۱۲۸ درصد رشد داشته باشد. تعداد مشترکان دو نسخه Home و Personal آفیس ۳۵۶ مایکروسافت نیز از ۵.۶ میلیون نفر در سال گذشته به ۷ میلیون نفر رسیده است. با این همه درآمد این شرکت از محل فروش راهکارهای آفیس به کاربران فردی ۵ درصد کاهش داشته است. این کاهش نشان می‌دهد مایکروسافت باید تعداد بیشتری از مشتریان خود را به سمت استفاده از نسخه‌های ابری آفیس سوق دهد.

گفتنی است مایکروسافت در بخش فروش سخت‌افزارهایی مثل گوشی‌های لومیا و تبلت های سرفیس نیز عملکرد قابل قبولی داشته است و توانسته است فروش این محصولات را افزایش دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *