مایکروسافت در پرونده قضایی کمیسیون بازرگانی آمریکا تبرئه شد

مایکروسافت در پرونده قضایی کمیسیون بازرگانی آمریکا تبرئه شد

همکاران سیستم- «کمیسیون جهانی بازرگانی آمریکا» (ITC) سرانجام شرکت مایکروسافت را در یک پرونده قضایی طولانی که در مورد حق امتیازها مطرح شده بود تبرئه کرد.به گزارش وبسایت morningticker، یک قاضی آپریل گذشته رای اولیه خود را به نفع حق امتیاز شرکت InterDigital اعلام کرد. ولی این رای توسط کمیسیون بازرگانی آمریکا مورد بازبینی قرار گرفت و سرانجام نتیجه بر آن شد که تصمیم مذکور اجرا نشود. این اتفاق یک خبر خوب برای مایکروسافت بود. زیرا این شرکت هم‌اکنون رقابت تنگاتنگی را با دستگاه‌های الکترونیکی سامسونگ و اپل آغاز کرده است.
سخنگوی مایکروسافت توضیح داد شرکت او بسیار خرسند است که کمیسیون بازرگانی اقدامات InterDigital را برای جلوگیری از ورود محصولات مایکروسافت به بازار آمریکا متوقف کرده است.
بر اساس این پرونده مایکروسافت ادعا کرد شرکت InterDigital با دریافت هزینه زیاد، ارائه حق امتیازهای بی‌فایده به جای موارد مورد نیاز، عدم تولید هرگونه محصول و رفتار تبعیض‌آمیز علیه مایکروسافت قانون آنتی‌تراست U.S. ۱۸۹۰ Sherman را نقض کرده است. زیرا InterDigital یک شرکت کوچک در این صنعت بزرگ است.
به دنبال دفاعیات صورت گرفته مشخص شد مایکروسافت تخلفی در زمینه حق امتیازها انجام نداده است و البته برای اخذ مجوزهای مناسب برای استفاده از حق امتیازهای مهم دشواری زیادی نداشته است.
لازم به ذکر است که با مشخص شدن وضعیت این پرونده در پایان روز جمعه از ارزش سهام InterDigital سه درصد کاسته شد.