مایکروسافت در زمینه کیفیت راهکارهای هوشمندی تجاری بر رقبای خود پیشی گرفت

همکاران سیستم- گزارش سالانه شرکت سی آر ان درباره فروشندگان و عرضه کنندگان راهکارهای هوشمندی تجاری نشان می‌دهد مایکروسافت توانسته در این بازار بر رقبایی مثل اوراکل و آی بی‌ام پیشی بگیرد.
شرکت سی آر ان (CRN) که گزارش‌های سالانه‌ای از وضعیت بازار محصولات و راهکارهای هوشمندی تجاری ارائه می‌دهد، اعلام کرده راهکارهای مایکروسافت در این حوزه از نظر کیفیت و یکپارچگی با دیگر محصولات و راهکارهای نرم افزاری، جایگاه بهتری دارد. این شرکت که بر مبنای شش معیار درباره راهکارهای هوشمندی تجاری شرکت‌های مختلف قضاوت می‌کند، اعلام کرده شرکت مایکروسافت در این رتبه بندی توانسته هفت امتیاز بیشتر از آی بی‌ام و اوراکل کسب کند.
یکی از تحلیل‌گران مایکروسافت درباره موفقیت این شرکت در کسب بر‌ترین جایگاه بازار راهکارهای هوشمندی تجاری گفته است: بسیاری از کسب و کار‌ها از نرم افزارهای اکسل و شیرپوئینت استفاده می‌کنند، و این نرم افزار‌ها به یکی از اولویت‌های بسیار مهم مشتریان و شرکای مایکروسافت تبدیل شده است. به همین خاطر مایکروسافت در مقایسه با دیگر رقبای این بازار تمایل بیشتری دارد که نر‌م‌افزارهای آفیس و شیرپوئینت را با راهکارهای هوشمندی تجاری خود یکپارچه کند.
وی همچنین پیش بینی کرده با ورود نسخه جدید نرم افزاهای شیرپوئینت مایکروسافت (۲۰۱۳) و برخی راهکارهای پردازش ابری (آفیس ۳۶۵)، این بازار شرایط ویژه‌ای به خود خواهد گرفت.
گزارش شرکت سی آر ان نشان می‌دهد شرکت‌های مایکروسافت و اوراکل در بازار راهکارهای هوشمندی تجاری وارد رقابت تنگاتنگی با هم شده‌اند. جایگاه مایکروسافت در این بازار بسیار به جایگاه شرکت اوراکل نزدیک‌تر است، اما با جایگاه شرکت آی بی‌ام تفاوت فاحش‌تری دارد.