مایکروسافت در بین ارائه‌دهندگان ابزارهای سازمانی برای ساعت اپل

مایکروسافت در بین ارائه‌دهندگان ابزارهای سازمانی برای ساعت اپل

همکاران سیستم- تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سازمانی که منتظر ورود ساعت مچی هوشمند اپل بودند، از این هفته می‌توانند وارد بازار جهانی کسب و کار شوندو ابزارهای خود را برای این دستگاه ارائه دهند.به گزارش وبسایت Tevhworld، در حالی که بسیاری از ابزارهای سازمانی اولیه مخصوص Apple Watch با قابلیت مشابه ابزارها در گوشی آیفون ارائه شده‌اند، اما شرکت‌ها بر این مسئله تاکید دارند که استفاده از نرم‌افزارها و ابزارهای مذکور روی مچ دست می‌تواند آسان‌تر از گوشی هوشمند دسترسی به اطلاعات را فراهم آورد.

شرکت Blue Jean Networks ابزاری ارائه کرده است که جلسات ملاقات پیش‌رو را به افراد یادآوری می‌کنند و برنامه جلسات را به آنها نشان می‌دهد. این ابزار که به صورت همزمان با سرویس کنفرانس‌های ویدیویی شرکت مذکور در ارتباط است، همچنین قابلیت‌های ویژه‌ای در اختیار ساعت مچی قرار می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به محاسبه معکوس زمان باقیمانده برای جلسه کاری بعدی و دسترسی به جلسات در حال برگزاری از طریق نمایشگر ساعت اشاره کرد.

این محصول مانند دیگر ابزارهایی که از سوی اپل ارائه شده است، باید به صورت همزمان به آیفون متصل شود تا کار کند.

اما شرکت Good Technology از تولیدکنندگان ابزارهای مدیریت موبایلی محصول ویژه خود برای ساعت اپل را به گونه‌ای ارائه کرد که با نرم‌افزار همکاری‌های سازمانی Good Work در ارتباط است. با این ابزار کاربران می‌توانند ایمیل‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به تقویمالکترونیکی را از سوی Good Work دریافت کنند و البته مدیران شبکه می‌توانند اطلاعات مورد نظر خود را روی نمایشگر کاربران ارائه دهند.

باید توجه داشت که حتی مایکروسافت هم برنامه‌های ویژه برای حضور در بازار فناوری‌های پوشیدنی دارد و ابزارهایی را توسعه داده است که با ساعت هوشمند اپل کار می‌کنند. این شرکت روز گذشته برنامه‌ نرم‌افزارهای سازمانی خود مخصوص سیستم‌عامل iOS را به روز کرد.

با این اقدام صاحبان ساعت هوشمند اپل می‌توانند با استفاده از PowerPoint کنترل اسلاید‌هایی که به نمایش درآمده است را از روی ساعت خود در دست بگیرند. مایکروسافت همچنین ابزار OneDrive را به‌روز کرد تا صاحبان Apple Watch بتوانند تصاویر خود روی فضای پردازش ابری را جست‌وجو، مشاهده یا پاک کنند.

از دیگر مراکزی که برای ساعت هوشمند اپل ابزار سازمانی ارائه کرده‌اند می‌توان به شرکت‌ Salesforce  اشاره کرد.