مایکروسافت خدمات یادگیری ماشینی را بر روی پایگاه آزور عرضه کرد

مایکروسافت خدمات یادگیری ماشینی را بر روی پایگاه آزور عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از عرضه خدمات یادگیری ماشینی بر روی پلت‌فرم ابری آزور خبر داده است.به گزارش وب‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت خدمات جدیدی در حوزه یادگیری ماشینی عرضه کرده است که به کسب و کارها کمک می‌کند از میان حجم انبوه داده‌های نامنظم و نابسامان به بینش‌ها و نتایج دقیق‌تری دست یابند. مایکروسافت کاهش فعالیت‌های لازم برای استفاده از یادگیری ماشینی را هدف عرضه این خدمات اعلام کرده است. یکی از معاونین مایکروسافت در بخش مهندسی پلتفرم‌های داده‌پرداز، ابری و کسب و کار این شرکت در این باره گفته است: تمرکز ما در عرضه این راهکار ساده‌سازی، ساده‌سازی و ساده‌سازی بوده است.

استفاده از سیستم‌های یادگیری ماشینی ممکن است به خاطر پیچیدگی‌های نرم‌افزاری و حجم زیاد سخت‌افزارهای مورد نیاز به فعالیتی پرهزینه و زمان‌بر تبدیل شود. به گفته رانگا رنگاراجان، معاون شرکت مایکروسافت، فناوری پردازش ابری راهی ساده برای کسب و کارها است تا از خدمات یادگیری ماشینی استفاده کنند.

یادگیری ماشینی نوعی تحلیل داده است که در آن رایانه‌ها قادر به استنباط نتیجه از میان حجم انبوهی از داده‌ها هستند. علاوه بر مایکروسافت، شرکت IBM نیز از جمله مهم‌ترین عرضه‌کنندگان این نوع خدمات بر روی پلت‌فرم‌های ابری است. شرکت‌ها و سازمان‌هایی که می‌خواهند از این خدمات بر روی پایگاه آزور مایکروسافت استفاده کنند می‌بایست از زبان‌های برنامه‌نویسی R و یا Python استفاده کنند.

استفاده از خدمات یادگیری ماشینی بر روی آزور که از اول آوریل امسال به صورت کامل عرضه خواهد شد، برای هر کاربر در ماه ۹.۹۹ دلار است. کاربران همچنین باید به ازای یک ساعت استفاده از آن در محیط‌های توسعه نرم‌افزاری ۱ دلار و به ازای هر یک ساعت پردازش نیز ۲ دلار بپردازند.