مایکروسافت حمله هکرهای روسی را تایید کرد

مایکروسافت حمله هکرهای روسی را تایید کرد

همکاران سیستم-مایکروسافت تایید کرد که دریافته است یک حفره امنیتی در سیستم عامل خود پیدا کرده است و به نظر می‌رسد یک گروه هکری روسی از آن سوءاستفاده کرده است.

به گزارش وبسایت itp، این شرکت با انتشار یک پست وبلاگی توضیح داد که در نظر دارد یک به‌روزرسانی را به عنوان بخشی از چرخه امنیتی خود برای برطرف کردن این مشکل ارایه کند. این شرکت همچنین اعلام کرد گروه هکری مذکور که با نام Strontium، Fancy Bear و APT ۲۸ خود را معرفی می‌کند عامل چند حمله کوچک بوده است و از طریق پست‌های الکترونیکی آلوده موفق به انجام این کار شده است.

در بیانیه مایکروسافت گفته شد:‌ «به تازگی یک گروه فعال که مرکز اطلاعات تهدیدآمیز مایکروسافت از آن با عنوان STRONTIUM برخی حملات کوچک انجام داده است. کاربرانی که در نسخه Anniversary Update سیستم عامل ویندوز ۱۰ از مرورگر اینترنتی Edge استفاده می‌کنند در مقابل این حملات مصون هستند. این کمپین هکری نخستین بار توسط گروه تحلیل‌های تهدیدآمیز گوگل شناسایی شد که از طریق حفره‌های امنیتی Adobe Flash و هسته مرکزی سیستم عامل ویندوز حملاتی را انجام داده بودند».

در ادامه این مطلب گفته شد: «ما همکاری‌هایی را با گوگل و Adobe انجام دادیم تا این گروه خطرناک را شناسایی کنیم و وصله‌های امنیتی مناسب را برای ویندوز ارایه دهیم. در این راستا وصله‌های امنیتی برای همه نسخه‌های ویندوز توسط همکاران ما در صنایع مختلف مورد آزمایش قرار گرفته است و ما در نظر داریم آنها را در فرآیند به‌روزرسانی Update Tuesday عرضه کنیم».