مایکروسافت تولید همه نسخه‌های ویندوز را یکپارچه کرد

مایکروسافت تولید همه نسخه‌های ویندوز را یکپارچه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در نظر دارد گروه مهندسی مربوط به بخش Windows Server را با «گروه ویندوز و دستگاه‌ها» ادغام کند تا بر این اساس تمام نسخه‌های سیستم عامل ویندوز به صورت یکپارچه در یک واحد توسعه یابند.

به گزارش وبسایت zdnet، با این تغییرات «اسکات گاتِری» همچنان مدیریت «واحد خدمات ابری و سازمانی» را عهده‌دار خواهد بود و در کنار آن «تِری مایِرسون» مدیریت «گروه ویندوز و دستگاه‌ها» را برعهده خواهد داشت.

به گفته منابع آگاه گروه مهندسی Windows Server و گروه مهندسی Remote Desktop Services مایکروسافت به عنوان بخشی از سازمان مایِرسون به فعالیت خود ادامه می‌دهند. با این وجود «مایک نِیل» که هم‌اکنون مدیر گروه مهندسی Windows Server و «براد آندرسون» مدیر گروه Remote Desktop Services همچنان در «گروه خدمات سازمانی و ابری» به فعالیت خود ادامه می‌دهند و مدیریت دیگر گروه‌ها را عهده‌دار خواهند شد.

سخنگوی مایکروسافت با تایید مطلب مذکور در این خصوص توضیح داد: «از آنجایی که ما می‌کوشیم سیستم‌های عاملی تولید کنیم تا بهترین تجربه کاربری را از دستگاه‌های کوچک اینترنت اشیا گرفته تا سرورهای بزرگ مبتنی بر خدمات پردازش ابری اختصاصی و عمومی ارایه دهند، گروه Windows Server از گروه خدمات ابری و سازمانی جدا می‌شود تا به گروه ویندوز و دستگاه‌ها بپیوندد. این گروه‌ها هم‌اکنون ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و بر این باوریم که اقدام مذکور به ما کمک می‌کند تا خدمات بهتری در اختیار مشتریان ما قرار دهد و سیستم عامل Windows Server ۲۰۱۶ که پاییز امسال روانه بازار می‌شود، خدمات گسترده تر مبتنی بر فضای پردازش ابری را ارایه دهد».