مایکروسافت برای کسب و کارها نسخه جدیدی از ویندوز فون عرضه می‏کند

مایکروسافت برای کسب و کارها نسخه جدیدی از ویندوز فون عرضه می‏کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قصد دارد نسخه جدیدی از سیستم عامل ویندوز فون خود را برای کسب و کارهای تجاری وارد بازار کند.

به گزارش وب‏سایت infoworld، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است قصد دارد در نیمه اول سال آینده میلادی نسخه جدیدی از سیستم عامل ویندوز فون خود را که برای استفاده در میان کسب و کارها طراحی شده است، روانه بازار کند. این شرکت همچنین تصمیم گرفته است پشتبانی خود را از نسخه 8 ویندوز فون از 18 ماه به 36 ماه افزایش دهد. مایکروسافت با این دو اقدام می‏کوشد توجه کسب و کارهای تجاری و کارکنان آنها را به سیستم عامل ویندوز فون جلب کند.

تحلیلگران معتقدند اقداماتی از این دست باعث افزایش اعتماد و اطمینان کسب و کارها به سیستم عامل ویندوز فون می‏شود و از این نکته نیز آگاهی می‏یابند که این پلت فرم در حال تکامل است و رفته رفته به گزینه بسیار بهتری برای کسب و کارها تبدیل خواهد شد.

کسب و کارهای تجاری یکی از مهمترین بازارهای ابزارهای همراه است که در سال‏های اخیر که روند استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار از رواج بیشتری برخوردار شده است، بر اهمیت این بازار افزوده شده است. چند سال پیش، بازار گوشی‏های هوشمند ویژه کسب و کارها در اختیار شرکت بلک بری بود. اما این شرکت در این اواخر بخش زیادی از سهم خود از این بازار را از دست داده است. کارولینا میلانسی، یکی از تحلیلگران شرکت پژوهشی گارتنر در این زمینه گفته است: این اقدامات مایکروسافت مثل نمک ریختن بر روی زخم بلک بری است. وی در تحلیل خود به عملکرد مالی ضعیف شرکت بلک بری و عدم استقبال از محصول جدید این شرکت (بلک بری 10) استناد کرده است. میلانسی گفته است بازار گوشی‏های هوشمند ویژه کسب و کارها زمانی در دست بلک بری بود و در حال حاضر نیز کسب و کارهای تجاری تنها مشتریان محصولات این شرکت به شمار می‏روند. به گفته میلانسی، شرکت مایکروسافت قصد دارد در بازار کسب و کارها جانشین بلک بری شود و جایگاه این شرکت را از آن خود کند.