مایکروسافت امکان ارتباط تصویری سه‌بعدی در Skype را فراهم می‌کند

مایکروسافت امکان ارتباط تصویری سه‌بعدی در Skype را فراهم می‌کند

همکاران سیستم- سیستم Skype هم‌اکنون محبوب‌ترین سرویس تلفن‌ اینترنتی (VoIP) و ابزار مخصوص کنفرانس‌های ویدیویی در جهان محسوب می‌شود، اما با این وجود هنوز قابلیت‌های فراوانی وجود دارد که می‌تواند به آن افزوده شود.
به گزارش وب سایت geek، شرکت مایکروسافت که هم‌اکنون مدیریت Skype را در اختیار دارد تصمیم گرفته است که از قابلیت‌های تعاملی این ابزار به صورت کامل پشتیبانی کند و امکان برقراری ارتباط سه‌بعدی در این سیستم را فراهم آورد.
مایکروسافت در این اقدام قصد دارد امکانات مجازی جدیدی به Skype بیافزاید تا از این پس تماس‌های تصویری شباهت بیشتری به دنیای واقعی داشته باشند. این شرکت بزرگ نرم‌افزاری اعلام کرد که هدف آن «برقراری تماس تصویری واقعی است… تا با این اتفاق افراد دورکار که خارج از محیط کاری خود مشغول فعالیت هستند بتوانند به صورت واقعی‌تر در محل کار خود حاضر شوند».
این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند اتاقی که کاربر در آن قرار دارد را به صورت مجازی اسکن کند و برای برقراری ارتباط تصویری فضای واقعی‌تری ارایه دهد.
شرکت مایکروسافت هم‌اکنون لیست مربوط به مشاغلی که برای توسعه نرم‌افزاری این ابزار مورد نیاز است را منتشر کرده است. تجربه به‌کارگیری این قابلیت با سیستم‌های عامل Windows RT و Windows ۸ بسیار کاربردی‌تر است و توسعه ابزارهای Lync و Skype می‌تواند فضای بهتری پیش‌روی کاربران قرار دهد.
تبلیغات منتشر شده مربوط به این ابزار نیز حاکی از آن است که توسعه و تکمیل این ابزار را مرکز Microsoft Research برعهده داشته است. این یک نکته مهم محسوب می‌شود، زیرا می‌توان این قابلیت را بخشی از طرح Viewport مایکروسافت دانست.