مایکروسافت آماده انتشار نسخه ۲۰H1 ویندوز ۱۰

همکاران سیستم – مایکروسافت این هفته اعلام کرد نسخه ۱۹H1/1903 سیستم عامل ویندوز ۱۰ به صورت آزمایشی در اختیار اعضای گروه Release Preview قرار می‌گیرد و یک ماه قبل از مه ۲۰۱۹ پیش از عرضه عمومی، این افراد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که مایکروسافت در نظر دارد نسخه پیش‌نمایش به‌روزرسانی بزرگ بعدی خود موسوم به ۱۹H2 را در اختیار کاربران گروه آزمایشی Insider قرار دهد. با این وجود برخی کارشناسان اعلام کردند انتشار آزمایشی این نسخه اندکی پیچیده‌تر تعریف شده است.

مدیران مایکروسافت با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح دادند گروه توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز در نظر دارد کاربران آزمایشی بخش‌های Skip Ahead و Fast Ring را با یکدیگر ادغام کند تا با تشکیل یک گروه واحد نسخه آزمایشی ۲۰H1 سیستم عامل ویندوز ۱۰ در اختیار آنها قرار گیرد.

مایکروسافت پیش از این آزمایش‌های اولیه روی نسخه ۲۰H1 را در گروه Skip Ahead آغاز کرده بود و طی آن گفته شد قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای این نسخه می‌بایست طی دوره زمانی طولانی‌تر مورد آزمایش قرار گیرد. منابع آگاه در این زمینه گزارش دادند دلیل اصلی مایکروسافت برای اقدام مذکور برنامه‌ریزی‌های مهندسان گروه‌های Azure و ویندوز بوده است.

با این وجود آیا اقدام مذکور به این معنی خواهد بود که مایکروسافت قصد انتشار به‌روزرسانی ۱۹H2 ویندوز ۱۰ را نخواهد داشت؟ پاسخ کارشناسان به این پرسش منفی است و بنابراین گفته می شود که نسخه ۱۹H2 ویندوز ۱۰ به طور قطع در آینده نزدیک منتشر می‌شود.

مایکروسافت به صورت معمول پس از تکمیل نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ آن را در اختیار گروه کاربران آزمایشی Fast Ring قرار می‌دهد و با این توضیح نسخه بعدی سیستم‌عامل مذکور موسوم به ۱۹H2 نیز می‌بایست در اختیار این کاربران قرار گیرد. ولی نکته جالب اینجاست که کاربران گروه Fast Ring هم اکنون نسخه ۱۹H1 را در اختیار نگرفته‌اند و در عوض نسخه ۲۰H1 برای آنها منتشر شده است.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *