مایکروسافت آماده انتشار نسخه 20H1 ویندوز 10

همکاران سیستم – مایکروسافت این هفته اعلام کرد نسخه 19H1/1903 سیستم عامل ویندوز 10 به صورت آزمایشی در اختیار اعضای گروه Release Preview قرار می‌گیرد و یک ماه قبل از مه 2019 پیش از عرضه عمومی، این افراد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که مایکروسافت در نظر دارد نسخه پیش‌نمایش به‌روزرسانی بزرگ بعدی خود موسوم به 19H2 را در اختیار کاربران گروه آزمایشی Insider قرار دهد. با این وجود برخی کارشناسان اعلام کردند انتشار آزمایشی این نسخه اندکی پیچیده‌تر تعریف شده است.

مدیران مایکروسافت با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح دادند گروه توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز در نظر دارد کاربران آزمایشی بخش‌های Skip Ahead و Fast Ring را با یکدیگر ادغام کند تا با تشکیل یک گروه واحد نسخه آزمایشی 20H1 سیستم عامل ویندوز 10 در اختیار آنها قرار گیرد.

مایکروسافت پیش از این آزمایش‌های اولیه روی نسخه 20H1 را در گروه Skip Ahead آغاز کرده بود و طی آن گفته شد قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای این نسخه می‌بایست طی دوره زمانی طولانی‌تر مورد آزمایش قرار گیرد. منابع آگاه در این زمینه گزارش دادند دلیل اصلی مایکروسافت برای اقدام مذکور برنامه‌ریزی‌های مهندسان گروه‌های Azure و ویندوز بوده است.

با این وجود آیا اقدام مذکور به این معنی خواهد بود که مایکروسافت قصد انتشار به‌روزرسانی 19H2 ویندوز 10 را نخواهد داشت؟ پاسخ کارشناسان به این پرسش منفی است و بنابراین گفته می شود که نسخه 19H2 ویندوز 10 به طور قطع در آینده نزدیک منتشر می‌شود.

مایکروسافت به صورت معمول پس از تکمیل نسخه آزمایشی ویندوز 10 آن را در اختیار گروه کاربران آزمایشی Fast Ring قرار می‌دهد و با این توضیح نسخه بعدی سیستم‌عامل مذکور موسوم به 19H2 نیز می‌بایست در اختیار این کاربران قرار گیرد. ولی نکته جالب اینجاست که کاربران گروه Fast Ring هم اکنون نسخه 19H1 را در اختیار نگرفته‌اند و در عوض نسخه 20H1 برای آنها منتشر شده است.

منبع: zdnet