مایکروسافت آفیس آنلاین را در اپ استور کروم عرضه کرد

مایکروسافت آفیس آنلاین را در اپ استور کروم عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نسخه آنلاین آفیس را در وب‏استور مرورگر کروم عرضه کرده است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت مایکروسافت مجموعه نرم‏افزارهای آفیس تحت وب را که شامل نسخه‏های آنلاین و رایگان وُرد، اکسل، پاورپوئینت و وان‌نوت است برای کاربران اپ استور مرورگر کروم گوگل عرضه کرده است. آفیس آنلاین پیش از این بر روی مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و سفری اپل هم عرضه شده بود و حالا کاربران کروم گوگل نیز می‌‏توانند از آن استفاده کنند.
بر اساس این گزارش، شرکت مایکروسافت به کاربران کروم اجازه داده است تا نرم‏افزارهای آفیس آنلاین را به اپ لانچر (App lancher) کروم اضافه کنند و از این طریق فقط با یک کلیک از روی دسکتاپ خود فایل‏های‏ سندی جدیدی ایجاد کنند. این قابلیت در حال حاضر بر روی نرم‏افزارهای ورد، پاورپوئینت و وان نوت پیاده شده است و بر اساس اعلام وبلاگ‏های مربوط به آفیس این قابلیت بزودی شامل اکسل نیز خواهد شد.
شرکت مایکروسافت به نسخه اکسل آنلاین عرضه‏شده در وب استور کروم قابلیت‏های جدیدی افزوده است که از آن جمله می‌‏توان به قابلیت وارد کردن نظرات و کامنت‏های جدید، ویرایش و حذف کامنت‏های موجود اشاره کرد. مایکروسافت همچنین پشتیبانی‏های خود از فایل‏های حاوی VBA (ویژوال بسیک برای برنامه‏های کاربردی) را افزایش داده است و به کاربران اجازه داده است گسترده‏برگ‏های حاوی VBA را باز و ویرایش کنند، بی‏آنکه برای این کار نیازی به شکستن VBA در فایل داشته باشند.
مایکروسافت قابلیت افزودن نظرات و کامنت‏‌ها به نسخه‏های آنلاین ورد و اکسل را بدین منظور عرضه کرده است که کاربران بتوانند در مورد محتواهای موجود در آن‌ها اظهارنظر کنند و همزمان با سایر نویسندگان و ویرایشگران بتوانند محتوا‌ها را تغییر دهند. این شرکت کار افزودن پاورقی و توضیحات به نسخه‏های آنلاین ورد را آسان‌تر کرده است. این شرکت قابلیت جدیدی به نام «به من بگو» را نیز به اکسل و پاورپوینت افزوده است که کاربران به کمک آن می‌‏توانند فرمان‏‌ها و دستورات مشابه و مرتبط به هم را در قالب یک فهرست بالا به پایین مشاهده کنند.