ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

مایکروسافت آفیس آنلاین را در اپ استور کروم عرضه کرد

مایکروسافت آفیس آنلاین را در اپ استور کروم عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نسخه آنلاین آفیس را در وب‏استور مرورگر کروم عرضه کرده است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت مایکروسافت مجموعه نرم‏افزارهای آفیس تحت وب را که شامل نسخه‏های آنلاین و رایگان وُرد، اکسل، پاورپوئینت و وان‌نوت است برای کاربران اپ استور مرورگر کروم گوگل عرضه کرده است. آفیس آنلاین پیش از این بر روی مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و سفری اپل هم عرضه شده بود و حالا کاربران کروم گوگل نیز می‌‏توانند از آن استفاده کنند.
بر اساس این گزارش، شرکت مایکروسافت به کاربران کروم اجازه داده است تا نرم‏افزارهای آفیس آنلاین را به اپ لانچر (App lancher) کروم اضافه کنند و از این طریق فقط با یک کلیک از روی دسکتاپ خود فایل‏های‏ سندی جدیدی ایجاد کنند. این قابلیت در حال حاضر بر روی نرم‏افزارهای ورد، پاورپوئینت و وان نوت پیاده شده است و بر اساس اعلام وبلاگ‏های مربوط به آفیس این قابلیت بزودی شامل اکسل نیز خواهد شد.
شرکت مایکروسافت به نسخه اکسل آنلاین عرضه‏شده در وب استور کروم قابلیت‏های جدیدی افزوده است که از آن جمله می‌‏توان به قابلیت وارد کردن نظرات و کامنت‏های جدید، ویرایش و حذف کامنت‏های موجود اشاره کرد. مایکروسافت همچنین پشتیبانی‏های خود از فایل‏های حاوی VBA (ویژوال بسیک برای برنامه‏های کاربردی) را افزایش داده است و به کاربران اجازه داده است گسترده‏برگ‏های حاوی VBA را باز و ویرایش کنند، بی‏آنکه برای این کار نیازی به شکستن VBA در فایل داشته باشند.
مایکروسافت قابلیت افزودن نظرات و کامنت‏‌ها به نسخه‏های آنلاین ورد و اکسل را بدین منظور عرضه کرده است که کاربران بتوانند در مورد محتواهای موجود در آن‌ها اظهارنظر کنند و همزمان با سایر نویسندگان و ویرایشگران بتوانند محتوا‌ها را تغییر دهند. این شرکت کار افزودن پاورقی و توضیحات به نسخه‏های آنلاین ورد را آسان‌تر کرده است. این شرکت قابلیت جدیدی به نام «به من بگو» را نیز به اکسل و پاورپوینت افزوده است که کاربران به کمک آن می‌‏توانند فرمان‏‌ها و دستورات مشابه و مرتبط به هم را در قالب یک فهرست بالا به پایین مشاهده کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *