مایکروسافت، سومین شرکت یک تریلیون دلاری جهان

همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت گزارش مالی مربوط به فصل سوم سال مالی خود را منتشر کرد و طی آن مشخص شد ارزش هر سهام مایکروسافت در این دوره زمانی افزایش یافته است تا بر این اساس ارزش مجموع سرمایه‌های شرکت مایکروسافت از یک تریلیون دلار هم فراتر رود و البته ارزش مذکور تنها برای حدود نیم ساعت از این مرز عبور کرد.

اپل نخستین شرکت آمریکایی بود که توانست ارزش مجموع سرمایه‌های خود را در تاریخ دوم آگوست سال گذشته از یک تریلیون دلار فراتر برد و سپس آمازون موفق شد چهارم سپتامبر سال گذشته به عنوان دومین شرکت یک تریلیون دلاری خود را معرفی کند. هم اکنون گفته شد مایکروسافت سومین شرکتی است که با افزایش ارزش سهام آن، بیش از یک تریلیون دلار می‌ارزد.

در هر سه مورد یاد شده تحلیلگران پیش‌بین این رویداد را از مدت‌ها قبل انجام داده بودند. در حالی که عبور کردن از یک تریلیون دلار هیچ گونه مانع مالی، معنوی و اخلاقی را پیش روی خود نمی‌بنید، ظاهرا به نظر می‌رسد که متخصصان بازار ارزش سهام هر یک از شرکت‌های مذکور را به عنوان عامل اصلی برای تعیین ارزش مالی یک شرکت در نظر می‌گیرند.

شرکت مایکروسافت در فصل سوم سال مالی جاری موفق شد رشد دو رقمی را در بخش کسب درآمدها تجربه کند. مایکروسافت در این فصل با رشد ۱۴ درصدی درآمدهای خود را به ۳۰٫۶ میلیارد دلار رساد و در این دوره زمانی مجموع سود خالص شرکت مذکور با رشد ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸٫۸ میلیارد دلار محاسبه شد.

اتفاقی که در بازار بورس صورت گرفت این بود که مجموع درآمدهای مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Azure مایکروسافت رشد ۷۳ درصدی را تجربه کرد و این اتفاق به غول نرم‌افزاری جهان کمک کرد ارزش هر سهام مایکروسافت با رشد ۵ درصدی به عدد ۱۳۱٫۳۷ میلیارد دلار برسد.

منبع : zdnet

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *