لینکدین از خدمات آژور استفاده نمی‌کند

همکاران سیستم – دو سال پس از ملحق شدن لینکدین به مایکروسافت، این شبکه اجتماعی هنوز از خدمات ابری آژور استفاده نمی‌کند.

به گزارش وب‌سایت CIO Dive، این وضعیت در مورد ایکس‌باکس لایو (Xbox Live) یکی دیگر از محصولات مایکروسافت نیز صادق است چرا که هر دوی این سرویس‌ها از پایگاه‌های داده خاص خود استفاده می‌کنند.

در واقع اگر چه لینکدین تحت تملک مایکروسافت است ولی هیچ الزامی به استفاده از خدمات ابری آژور ندارد. در سال ۲۰۱۲ Sonu Nayyar یکی از مدیران ارشد لینکدین گفته بود این شرکت باید خودش پایگاه‌های داده اختصاصی‌اش را ایجاد و مدیریت کند تا این امر نشان‌دهنده آن باشد که لینکدین بر سرنوشت خویش حاکم است.

لینکدین از یک مدل خاص به نام multi-colo استفاده می‌کند و با آن، اپلیکیشن‌های خود را از طریق چندین پایگاه داده مدیریت می‌کند. بر اساس این گزارش، لینکدین و مایکروسافت در برخی حوزه‌ها با یکدیگر همکاری یکپارچه دارند.

برای نمونه می‌توان به راه حل Microsoft Relationship Sales اشاره کرد که در واقع ترکیبی از Sales Navigator لینکدین و Dynamics ۳۶۵ مایکروسافت می‌باشد. سال گذشته و پس از آن که آمازون از خرید شرکت Whole Foods به قیمت ۱۳.۷ میلیارد دلار خبر داد، لینکدین به طور غیررسمی اعلام کرد که از AWS سرویس می‌گیرد.

در زمان انجام این معامله، Whole Foods از آژور استفاده می‌کرده است. در رویدادی دیگر، اخیراً مایکروسافت اعلام کرده خدمات OneDrive را برای پلتفرم‌های تجاری به شکل رایگان عرضه می‌کند.