لینوکس وارد خدمات ابری چندگانه مایکروسافت شد

لینوکس وارد خدمات ابری چندگانه مایکروسافت شد

همکاران سیستم-مایکروسافت از مدت‌ها قبل سیستم‌عامل لینوکس را روی فضای ابری Azure خود مورد پشتیبانی قرار داد. سیستم‌های Debian، Red Hat Enterprise Linux  و Ubuntu همگی روی فضای ابری Azure پشتیبانی می‌شوند.

به گزارش وبسایت Zdnet، مایکروسافت هم‌اکنون گام بعدی را در این زمینه برداشته است. این شرکت سیستم عامل Ubuntu را به نخستین پیش‌نمایش فنی عمومی از Azure Stack اضافه کرد. سیستم Azure Stack خدمات پردازش ابری اختصاصی و چندگانه مایکروسافت را یکی می‌کند.

سیستم Azure Stack یک فناوری ویژه محسوب می‌شود که کاربران می‌توانند آن را روی مراکز داده خود مستقر کنند. این فناوری برای کسب‌وکارهایی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند خدمات پردازش ابری عمومی را در اختیار بگیرند بسیار مناسب است تا بدون درگیر شدن با مشکلات فنی بتوانند مزایای سیستم‌های پردازش ابری را در اختیار بگیرند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

«رایان اوهارا» مدیر مرکز برنامه‌های شرکای مایکروسافت در این خصوص گفت: «سیستم Azure Stack یک توسعه برای خدمات پردازش ابری Azure محسوب می‌شود. تجربه در این سیستم همان است که در Azure صورت می‌گیرد، رابط کاربری برنامه‌ها به صورت مشابه تعریف شده است، بنابراین قابلیت های مختلف از جمله Azure Resource Manager در هر دو سیستم ارایه می‌شوند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که شما می‌توانید از Azure Stack به عنوان یک فضای ابری چندگانه در خدمات پردازش ابری عمومی Azure استفاده کنید».