لیست پردرآمد‌ترین مدیران جهان منتشر شد

لیست پردرآمد‌ترین مدیران جهان منتشر شد

همکاران سیستم- از بین ۵ مدیرعامل بر‌تر جهان در لیست S&P ۵۰۰ که طی سال مالی گذشته بیشترین حقوق را دریافت کردند، چهار نفر را مدیران ارشد اپل تشکیل می‌دهند که البته نام مدیرعامل این شرکت یعنی «تیم کوک» (Tim Cook) در بین آن‌ها به چشم نمی‌خورد.
به گزارش وب سایت theregister، بر اساس گزارش جدید منتشر شده در خبرگزاری بلومبرگ، هیئت مدیره شرکت اپل تمایل زیادی دارند تا اعضای خود را همواره راضی نگه دارند و نکته مهم‌تر در این زمینه این است که آن‌ها با این کار می‌کوشند مدیرانش را از پیوستن به شرکت‌های رقیب دور نگه دارد.
نفر دوم تا پنجم این لیست را مدیران اپل تشکیل می‌دهند. دومین مدیرعامل پر درآمد در بین پنج فرد اول این لیست «باب منسفیلد» (Bob Mansfield) قائم‌مقام ارشد مرکز فناوری در شرکت اپل است که طی سال مالی گذشته ۵. ۸۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد. همچنین «بروس سوئل» (Bruce Sewell) قائم‌مقام ارشد و مشاور ارشد اپل با ۶۹ میلیون دلار، «جف ویلیامز» (Jeff Williams) قائم‌مقام ارشد مرکز عملیات‌های اپل با ۷. ۶۸ میلیون دلار و «پیتر اوپنهیمر» (Peter Oppenheimer) قائم‌‌مقام ارشد و مدیر مرکز مالی اپل با ۶. ۶۸ میلیون دلار در این لیست پنج نفره قرار دارند.
در گزارش مرکز خبری بلومبرگ اعلام شده است که «تیم کوک» مدیرعامل اپل در رتبه ۱۰۱۶ این لیست قرار گرفته است و درآمد آن در سال مالی ۲۰۱۲ میلادی ۱۷. ۴ میلیون دلار بوده است که البته نباید از این بابت چندان هم نگران بود. کوک در سال مالی ۲۰۱۱ در مجموع پول‌هایی که از اپل دریافت کرد ۳۸۷ میلیون دلار بود که با این رقم به پردرآمد‌ترین مدیرعامل آمریکا تبدیل شد. لازم به ذکر است که «لری الیسون»، مدیرعامل اوراکل که همواره نام آن در لیست پردرآمد‌ترین افراد جهان به چشم می‌خورد در آن سال تنها ۷۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد.