لنوو برای افزایش درآمد به بازار کسب و کارهای هند چشم دوخته است

همکاران سیستم- شرکت چینی لنوو که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان محصولات رایانه‌ای در جهان محسوب می‌شود، تلاش می‌کند سهم خود از بازار کسب و کارهای بزرگ هند را افزایش دهد.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت لنوو در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از بازار کسب و کارهای بزرگ هند را از آن خود کرده و می‌کوشد این سهم را در سال ۲۰۱۳ به ۱۵ درصد افزایش دهد. لنوو بیشتر به کسب و کارهایی چشم دوخته است که بین پانصد تا هزار نفر نیروی کار دارند. برخی از این کسب و کار‌ها جزء شرکت‌های جهانی بزرگ هستند و برخی نیز شامل سازمان‌ها و نهادهای آموزشی و دولتی هستند.
راهول آگاروا، مدیر شعبه شرکت لنوو در هند گفته است کسب و کارهای بزرگ هندی که هم اکنون مشتری لنوو هستند، حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد از درآمد این شرکت در هند را فراهم می‌کنند که از این میان ۳۰ تا ۳۵ درصد این درآمد از سوی شرکت‌های جهانی حاصل می‌شود و ۳۵ درصد نیز از سوی شرکت‌های بزرگ هندی. نهادهای آموزشی و دولتی نیز هر کدام ۱۵ درصد از این درآمد را تامین می‌کنند.
مدیر اجرایی شعبه لنوو در هند گفته است این شرکت در حال حاضر در چند مناقصه بزرگ برای تامین لوازم رایانه‌ای مورد نیاز نهادهای دولتی شرکت کرده و از جمله توانسته در یکی از مناقصه‌ها برنده شود. بر اساس شرایط مندرج در این مناقصه لنوو باید ۳۵۰ هزار نوت بوک مورد نیاز نهادهای دولتی ایالت تامیل نادو را تامین کند.
گفتنی است شرکت لنوو در سال ۲۰۱۱ عنوان دومین عرضه کننده محصولات رایانه‌ای در جهان را از آن خود کرده بود و در سال ۲۰۱۲ نیز توانست از سد اچ پی که تا پیش از این جایگاه بر‌تر این بازار را از آن خود کرده بود، بگذرد.