قابلیت‌های جدید برای خدمات ابری گوگل عرضه شد

قابلیت‌های جدید برای خدمات ابری گوگل عرضه شد

iهمکاران سیستم- سیستم پردازش ابری گوگل موسوم به Cloud Platform این هفته بسیار مورد توجه قرار گرفت و قابلیت‌های مختلف برای مانیتورینگ و عیب‌یابی آسان‌تر نرم‌افزارها مبتنی بر آن عرضه شد.به گزارش Programmableweb، ابزار Cloud Debugger گوگل که به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری امکان می‌دهد پروژه‌های خود را عیب‌یابی کنند، امکان پشتیبانی از پروژه‌های در حال اجرا مبتنی بر سیستم Google Compute Engine را نیز فراهم کرد.
این سرویس اواخر سال گذشته برای مدیریت ماشین‌های مجازی مبتنی بر پروژه‌ها مورد هدف قرار گرفت و هم‌اکنون می‌تواند از پروژه‌های جاوا که در سیستم Compute Engine در حال اجرا هستند نیز پشتیبانی کند.
«کِیث اسمیت» مدیر تولید این شرکت خبر پشتیبانی از Compute Engine را روی وبلاگ رسمی گوگل منتشر کرد. در این مطلب گفته شد سیستم عیب‌یاب برای تولیدات و مرحله‌بندی موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیش‌بینی می‌شود که سرعت پاسخ‌دهی آن کمتر از ۱۰ میلی‌ثانیه باشد.
لازم به ذکر است که سیستم‌ عیب‌یاب گوگل از ابزارهایی که مبتنی بر زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف تولید شده‌اند پشتیبانی نمی‌کند. پشتیبانی آن فقط در موارد زیر صورت می‌گیرد:
ابزار جاوا مبتنی بر نسخه‌های Java SDK ۷ یا ۸ روی سیستم Compute Engine
سیستم Debian Linux نسخه ۶۴ بیتی
کدهای منبع پروژه که در سیستم Cloud Repository موجود باشند یا از طریق سیستم ارتباطی GitHub یا Bitbucket دسترسی به آنها وجود داشته باشد. سیستم Cloud Repository یک مخزن Git محسوب می‌شود که با پروژه Cloud Platform گوگل در ارتباط است
به منظور عیب‌یابی ابزارهای مبتنی بر جاوا، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیازمند آن هستند تا Cloud Debugger Agent را برای ابزار خود فعال کنند.