فهرست IEEE پایتون را محبوب‌ترین زبان جهان معرفی کرد

بین محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی که توسط مهندسان نرم‌افزار مورد استفاده قرار می‌گیرند پایتون همچنان بهترین جایگاه را دارد و بر اساس رتبه‌بندی زبان‌های IEEE Spectrum مربوط به سال 2021 میلادی این پلتفرم توانسته جاوا و جاوااسکریپت را پشت سر بگذارد.

فهرست IEEE Spectrum برای انتشار این اطلاعات از داده‌های اعضای موسسه مهندسان برق الکترونیک (IEEE) و دیگر منابع استفاده می‌کند تا رتبه‌بندی سالانه زبان‌های برنامه‌نویسی را منتشر کند.

این فهرست بار دیگر پایتون را در جایگاه نخست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی جهان قرار داد. یادگیری این زبان نسبتا آسان است و یک اکوسیستم جامع از کتابخانه‌ها را شامل می‌شود تا کاربر بتواند آن را در علوم داده و یادگیری ماشینی در محیط‌های نظیر Tensor، NumPy و SciPy به کار برد.

براساس گزارش IEEE، پایتون یک زبان موضوع محور و تفسیر شده که در اصل توانایی زیادی را از مجموعه وسیعی از کتابخانه‌ها از جمله ماژول‌های رایج برای یادگیری ماشینی و پردازش‌های علمی به دست می‌آورد و عملا یک پلتفرم کارآمد برای فناوری‌های نوین محسوب می‌شود.

در این گزارش گفته شد: «نیازی نیست یک فرد متخصص حرفه‌ای پایتون باشد، در عوض یادگیری این زبان به اندازه کافی برای استفاده کتابخانه‌های این پلتفرم کمک می‌کند تا کدهای مربوطه نوشته شوند و به همین خاطر فرد می‌تواند در زمان خود صرفه جویی کند».

ده زبان برتر به انتخاب مرکز IEEE بعد از پایتون به ترتیب شامل جاوا، C، ++C، جاوااسکریپت، #C، R، Go، HTML، و سوئیفت می‌شوند.

منبع: zdnet